Úspěchy školy

 

Pedagogické lyceum

Trojnásobní vítězové Poháru Josefa Masopusta (mistři ČR středních škol) v letech 2014, 2015 a 2016

Vítězové mezinárodního Superpoháru v roce 2016

Jsme v síni slávy českého fotbalu na Strahově v Praze.

Mnohonásobní mistři České republiky v halové kopané soukromých škol.

Slavíme úspěchy v oblasti atletiky (trojnásobná účast v republikovém finále), florbalu a plavání.

 

Úspěchy jednotlivých žáků

BERAN Viktor – oblast kickboxu – 8x mistr světa, 5x Evropský pohár, 11x mistr České republiky

ČÁPOVÁ Jana – vítězka celosvětové soutěže pro spisovatele Wattys 

FUCHSOVÁ Michaela – několikanásobná mistryně ČR v badmintonu ve čtyřhře a účastnice
Evropských her v Minsku 2019

STEJSKAL Jan – současný fotbalový ligový brankář Mladé Boleslavi, vyhlášen jako mladý talent Pardubického kraje 

ŠTEFCOVÁ Kristýna – Mistryně ČR ve stolním tenisu v kategorii juniorů, liga stolního tenisu v Rakousku

TICHÁ Barbora – nejúspěšnější sportovec Chrudimska roku 2018 v kategorii juniorů, trojnásobná medailistka republiky v kategorii žen v hodu diskem a účastnice Mistrovství Evropy v kategorii dorostu i juniorů

VAŠULÍN Daniel – člen reprezentačního družstva ČR kopané do 20 let

 

Hotelnictví

Držitelé zlaté medaile M. D. Rettigové

Držitelé zlaté plakety České ručičky obor servírka: Diana Dvořáková

Barman roku a vicemistr světa: Václav Abraham

Žáci oboru hotelnictví obstáli v nejtěžší soutěži odbornosti, na Mistrovství republiky Gastro Junior Bidfood Cup Brno 2019. Dominik Šafra v oboru číšník získal ocenění ve zlatém pásmu, totéž se podařilo Danielu Brablecovi v oboru barista a Michaelu Šebelovi v oboru barman. 

Naši barmani Michael Šebela a Dominik Šafra byli vybráni z 67 nominací v soutěži Mladý talent Pardubického kraje 2018

3. místo v kuchařském klání týmů odborných škol získaly žákyně třetího ročníku Šárka Horváthová a Anna Dytrtová. Reprezentovaly nás s „lehce zauzeným vepřovým karé špikovaným švestkami a slaninou podávaným s karamelizovanými hruškami a šalotkami s omáčkou demiglace“.

Vojtěch Prokš se v silné konkurenci třiceti šesti barmanů umístil na ostravské mezinárodní barmanské soutěži AHOL CUP 2018 na čtvrtém místě. Michael Šebela a Dominik Šafra obsadili osmé a deváté místo. 

Na 1. místě se v soutěži Junior Achievement NN České republika Innovation Camp umístil Ondřej Plšek, třetí místo ve stejné soutěži obsadila žákyně Kristýna Součková. Jde o soutěž tvorby a prezentace podnikatelských projektů zaměřených na zlepšení vztahů mezi prarodiči a vnoučaty.

Mistrem republiky v oboru barman se stal Michael Šebela. Reprezentoval nás na Mezinárodním mistrovství republiky Gastrojunior Bidvest food 2018 v Brně.  V oboru číšník naši školu reprezentoval Dominik Šafra, který se také umístil ve zlatém pásmu a celkově obsadil druhé místo. Získal cenu „České ručičky“ udělovanou pouze v oboru číšník a kuchař za druhé místo. 

Recept nadějného kuchaře Adama Burkoně je ve finále 5. ročníku soutěže Svačina roku Rio Mare 2017. Reprezentoval nás mezi dalšími čtrnácti finalisty s Cornettem „Rio Mare“ s kaviárem z yuzu. 

6. místo v silné konkurenci 41 barmanů obsadil Michael Šebela na brněnském Vánočním poháru 2017 v kategorii barman junior classic. V další části soutěže, vědomostním testu z historie firmy a znalostech o produktech sponzora „Rudolf Jelínek a.s.“, obsadil Ondřej Plšek 1. místo a Michael Šebela 2. místo. Pro svou třídu tak vyhráli zájezd s exkurzí, řízenou degustací a účastí na prestižní barmanské soutěži profesionálů – 18th International Rudolf Jelínek Cup přímo v Distillerii Rudolf Jelínek. 

Celkově 4. místo obsadil Michael Šebela na Lázeňském poháru Jeseník 2017 v kategorii junior classic. Komise mu udělila zvláštní cenu za profesionalitu a eleganci při míchání soutěžního drinku. Jiří Čermák obsadil celkově páté místo, získal však nejvíce bodů za techniku ze všech soutěžících. Ondřej Plšek zde, na své první soutěži, obsadil celkově jedenácté místo. 

3. místo v soutěži v čepování piva obsadil Vojtěch Prokš na brněnském Birell Cupu 2017. Dominik Šafra v soutěži v překládání pokrmů, debarasu a nošení talířů obsadil 3. místo a získal navíc cenu za „největšího sympaťáka“ soutěže. 

Diana Dvořáková se na mezinárodním mistrovství ČR, Gastrojunior Bidvest Cup 2017 v Brně, umístila v oboru číšník na celkovém 2. místě a potvrdila tak svoji kvalitu v návaznosti na úspěchy v předešlých ročnících. 
Školy Bohemia Chrudim