Aktuality

 

1. 10. 2022

Eliška Fackenbergová – vicemistryně Slovenské republiky

V ohlédnutí se za prázdninami se podíváme na velký úspěch žákyně druhého ročníku. Titul vicemistryně SR ve víceboji získala Eliška Fackenbergová dne 9. 7. 2022 na otevřeném mistrovství Slovenské republiky na silničním okruhu v Trnavě. Ve víceboji se jely tratě 80 m, 650 m a 3000 m. Závod byl pořádaný svazem slovenského rychlobruslení.

František Fackenberg (otec žákyně)

 

1. 10. 2022

Zeměpisná exkurze

Ve čtvrtek 29. 9. 2022 se žáci prvních ročníků vydali za poznáváním přírodních i kulturních památek v okolí Chrudimi. Hned ráno žáci vyrazili směr Komplex rekreačních lesů Podhůra (někteří pěšky, jiní vlakem). Zde se žáci kochali pohledem z rozhledny Bára II, pozorovali faunu i flóru Kochánovických rybníků, obdivovali okolní vesnice z vyhlídkové věže Na Chlumu, zacvičili si v lesní tělocvičně, prošli si zámecký park ve Slatiňanech o obhlédli objekty Švýcárna a Kočičí hrádek.

 

30. 9. 2022

Okresní kolo středoškolského atletického poháru

Čtvrtek 29. 9. 2022 se nesl ve znamení atletických závodů. Na chrudimském stadionu Emila Zátoka se konalo okresní kolo středoškolského atletického poháru. Naše škola nominoval závodníky do obou kategorií- dorostenci a dorostenky 

Disciplíny chlapců: 60 m, 400 m, skok daleký, skok vysoký, vrh koulí, 1500 m, štafeta 4x200 m

Disciplíny dívek: 60 m, 200 m, skok daleký, skok vysoký, vrh koulí, 800 m, štafeta 4x200 m

Poháru se zúčastnily tři střední školy: GJR, OA Chrudim a SŠ Bohemia. Postup do krajského kola si mohly zajistit dvě školy. Zásluhou našich reprezentantů a jejich výkonů jsme v obou kategoriích obsadili postupové druhé místo a postoupili do krajského kola, které se koná 5. 10. 2022 v Chrudimi.

Reprezentovali

Chlapci: Bauer David, Kouba Michal, Bobek Matyáš, Nykodým Václav, Kodaj Jan, Dalecký Radek, Wirkner Dominik, Čada Denis, Andrejs Tadeáš, Knejp Jakub, Rešetár Dominik, Nyč Filip, Navrátil Tomáš 

Dívky: Dvořáková Lucie, Piskačová Andrea, Fackenbergová Eliška, Reimannová Emma, Zavoralová Karolína, Rojková Aneta, Milatová Veronika, Hrdá Barbora, Bulíčková Kateřina

Všem našich žákům děkuji za příkladnou reprezentaci školy a za předvedené výkony.

Bc. Lukáš Budínský

 

29. 9. 2022

Adaptační kurzy prvních ročníků

Ve středu v 08:00 hodin jsme se sešli ve škole téměř v plném počtu, chyběla jen Kačka, která onemocněla. Kolem desáté jsme dorazili na Milovy, šli jsme se ubytovat a zahrát si první seznamovací hry. Paní učitelka měla původně jiné plány, ale musela je přizpůsobit předpovědi počasí, takže na středeční odpoledne byl v plánu pěší výlet do Sněžného. Cesta tam byla „slušný kopec“, ale nakonec jsme přeci jen došli až k místnímu obchodu a k cukrárně, kde jsme si dali zmrzlinu. Cesta zpátky pak byla naopak příjemná procházka z kopce dolů, takže nám zbyly i síly na večerní fotbálek. Čtvrtek jsme začali rozcvičkou a po snídani jsme si šli zahrát minigolf. Naše výkony opravdu „stály za to“, ale to nebylo důležité – hlavně nás to dost bavilo! Odpoledne byly na programu další venkovní seznamovací hry, které ukončil déšť, takže jsme se přesunuli dovnitř a mohli pokračovat v hraní dál. Po večeři jsme si za odměnu mohli užít ve společenské místnosti diskotéku, kterou nám ovšem večerka brzy ukončila. V pátek jsme se zase před snídaní šli protáhnout, ale to byla jediná naše pohybová aktivita dne, neboť pak už nás čekalo jen balení věcí a úklid. V pořádku jsme se vrátili ke škole asi v 11 hodin, kdy jsme se plní dojmů rozutekli do svých domovů. Náročné, ale vydařené 3 společně strávené dny!

Za třídu 1. LT sepsala paní učitelka Dita Dvořáková

 

24. 8. 2022

Školní rok 2022/2023 začíná ve čtvrtek 1. 9. 2022 v 8:00 hod.

Časová náročnost max. do 9:00 hod.

Adaptační kurz 1. ročníků (1.LT, 1.LA, 1.LB) se uskuteční v termínu 7. - 9. 9. 2022 na Milovech.

23. 8. 2022

19. 7. 2022

Změna ceny oběda

V uplynulém školném roce jsme cenu nezvyšovali, nyní jsme již nuceni.

Cena oběda: (účinnost od 1. 9. 2022): 15 a více let 38 Kč

Děkujeme za pochopení.

 

30. 6. 2022

Hezké léto přejeme

 

26. 5. 2022

Barbora Tichá – vylepšené osobní maximum v hodu diskem

V neděli 5. 6. 2022 se absolventka sportovního lycea Barbora Tichá zúčastnila meetingu v Rakouském Innsbrucku, kde si vylepšila svoje osobní maximum o dva a půl metru. V soutěži zvítězila s výkonem 56,07 metru. Zároveň se i výsledkem kvalifikovala na Univerzitní Mistroství světa (Univerziáda), které se mělo konat v Číně, ale bohužel už se po druhé zrušilo kvůli opatření Covid19 a odsunulo se na příští rok 2023. Barboru v následujících týdnech čeká 2. kolo extraligy družstev v Plzni, kde pomůže získat pro svůj tým AK Škoda Plzeň, co nejvíce bodů. A poslední víkend v červnu se koná v Hodoníně Mistrovství České republiky mužů a žen, kde bude bojovat o svůj první titul v této kategorie. Barbora získala tituly napříč všemi kategoriemi od staršího žactva, až po ženy do 22 let, proto získání titulu mezi ženami je pro ní opravdu velká motivace.

 

26. 5. 2022

Dny florbalu Česká Třebová – stříbrná medaile

Dne 26. 5. 2022 se naše škola zúčastnila projektu Dny florbalu v České Třebové. Turnaj, kterého se zúčastnilo dvanáct škol, byl rozdělen do tří skupin po čtyřech družstvech. Naši chlapci vstoupili do turnaje vysokou výhrou 9:2 na družstvem Gymnázia Česká Třebová GIRLS. Ve druhém utkání se hoši postavili proti SOU a SOŠ Lanškroun. Toto utkání chlapci zvládli výsledkem 5:1. Do posledního utkání chlapci nastoupili proti SŠ automobilní Ústí nad Orlicí. Utkání bylo hráno tvrdě a nakonec skončilo smírem v poměru 3:3. Díky lepšímu skóre Bohemáci postoupili ze skupiny z prvního místa. V semifinále na naše hochy připadla VOŠS A SŠ stavební Vysoké Mýto. Velice vyrovnané utkání, které bylo gólově přelévalo nakonec naši chlapci překlopili ve svůj prospěch a poměrem 7:6 v utkání zvítězili. Chlapci vybojovali postup do finálové skupiny o medailové pozice. Finálovou skupinu Bohemáci zahájili utkáním proti SŠ automobilní Ústí nad Orlicí. K utkání chlapci přistoupili neskutečným způsobem a nenechali na soupeři nit suchou. Soupeře rozcupovali poměrem 5:0. V tomto utkání se zaskvěl brankář Pavel Fojtů čistým kontem. Náš brankář držel naděje našeho týmu i v druhém finálovém utkání proti Gymnáziu Česká Třebová Boys. Nicméně i soupeře držel perfektně chytající brankář. Dechberoucí finálový zápas o titul nakonec gymnazisté překlopili ve svůj prospěch a zvítězili poměrem 3:0.
Turnaj byl velice kvalitní. Rád bych vyzdvihl výkon všech hráčů, protože druhé místo je výsledkem výkonů každého z nich, jejich soudržnosti, týmovosti a odhodlání. Mezi největší tahouny našeho týmu byli Jarda Straka se 14 a David Bauer s 9 vstřelenými brankami v turnaji. Velmi kvalitní výkon zejména ve finálové skupině v brance předváděl Pavel Fojtů.

Tímto bych chlapcům chtěl poděkovat za skvělou reprezentaci naší školy.

Sestava: Pavel Fojtů (brankář), Čada Denis, Dalecký Radek, Skohoutil Patrik, Moc Filip, Straka Jaroslav, Bauer David, Vávra Otakar

Lukáš Budínský (učitel tělesné výchovy a trenér výběru žáků)

 

24. 5. 2022

Matěj Šťastný – dvojnásobný mistr republiky ve sprintu na divoké vodě

O slunném víkendu 21.–22. května se na umělé slalomové dráze v Roudnici nad Labem konalo MČR ve sprintu na divoké vodě. Žák prvního ročníku Matěj Šťastný zde dosáhl historického úspěchu pro svůj mateřský oddíl KANOE Pardubice. Matěj získal 2 tituly mistra republiky staršího dorostu v kategoriích družstev singlkánoí a deblkánoi se svým partnerem Hynkem Plášilem a získal tím ve vodáckém prostředí velice ceněné "double" v kanoistických kategoriích. Zajímavostí je určitě i to, že juniorské mistrovské "double" naposledy získali pardubičtí kanoisté před 12 lety a to právě na stejné trati jako letos. Další nevídanou perličkou je, že před 12 lety byl členem vítězného mistrovského družstva Matějův starší bratr Filip.

Jan Šťastný (hlavní trenér SCM Pardubice)

 

29. 4. 2022

Výsledky přijímacího řízení

Dne 29. 4. 2022 byly zveřejněny výsledky přijímacího řízení. Schůzka s přijatými uchazeči a jejich zákonnými zástupci se koná ve středu 4. 5. 2022 od 16:00 zaměření: TVS, od 17:00 zaměření HUM.

 

1. 4. 2022

Finále Středoškolské futsalové liga – skupina VÝCHOD

Ve čtvrtek 31. 3. 2022 se výběr žáků sportovního lycea zúčastnil finále Středoškolské futsalové liga – skupina VÝCHOD. V Rousínově jsme se utkali s týmy z Ostravy, Českých Budějovic a Jihlavy. Celý turnaj odřídili zkušení arbitři Radim Čep, Zdeněk Vala a Tomáš Slanina. S jedním vítězstvím se náš tým umístil na 3. místě. Celkově jsme tedy 5.–6. v rámci celé České republiky. Děkuji všem hráčům a trenérům Lubošovi Pavlíkovi a Martinu Kosařovi za reprezentaci školy a skvělé výkony.

Martin Slezáček

ředitel školy

 

31. 3. 2022

Maturitní ples tříd 4. LH a 4. LT

V sobotu 26. 3. 2022 proběhl v prostorech chrudimského muzea maturitní ples školy Bohemia Chrudim. Celá akce se nesla v duchu bondovky Agenta 007, žáci předvedli excelentní výkony, týmového ducha a smysl pro humor v podobě maturitního a půlnočního vystoupení. V průběhu celého večera panovala uvolněná a radostná atmosféra s příjemnou hudbou DJ Tomáše Spálenského, bohatou tombolou a pod taktovkou excelentního moderátora Davida Kopeckého.

 

28. 3. 2022

Odborná exkurze třídy 3. H – Poděbrady a okolí

Ve středu 23. 3. 2022 se žáci třídy 3. H oboru Hotelnictví zúčastnili tradiční odborné exkurze. Tentokrát navštívili Poděbrady a okolí. Jejich cesta začala v kraji Bohumila Hrabala, navštívili Postřižinský pivovar v Nymburku. Po prohlídce se žáci přesunuli do Poděbrad, kde navštívili Spa hotel Felicitas a sklárny Crystal Bohemia. Po obědové pauze se přesunuli do Kutné Hory, kde navštívili Kostnici a Katedrálu Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele. Odbornou exkurzi zařídila paní učitelka Irena Ježková a Jana Štrossová.

 

15. 3. 2022

Ocenění žáků chrudimských středních škol

V úterý 15. 3. 2022 se ve Fibichově sálu v Chrudimi konalo slavnostní ocenění žáků chrudimských středních škol. Mezi oceněnými byli i naši tři žáci: Eliška Zemanová (1. LT), Adriana Dubová (3. LT) a David Látal (4. LT). Důvodem pro ocenění byly skvělé sportovní výsledky, píle a chuť dokázat něco víc. Všem oceněným gratuluji a přeji mnoho úspěšných, nejen sportovních, let.

Martin Slezáček

ředitel školy

 

9. 3. 2022

Školné

Od nadcházejícího školního roku 2022/2023 jsme jako škola museli sáhnout k nepopulárnímu kroku – zvýšení školného o 1 500 Kč za školní rok.

Dopis ředitele školy.

Děkujeme za pochopení.

 

22. 2. 2022

Futsalová liga – vítězství v divizi E (Východní Čechy)

V úterý 22. 2. 2022 vyhrálo futsalové družstvo pedagogického lycea divizi E. Nyní se utkáme s vítězem divize A (Praha 1–10) o účast v celorepublikovém finále. 

 

21. 2. 2022

Lucie Dvořáková – mistryně republiky ve skoku o tyči

Titul Mistr ČR a zlatou medaili získala juniorka Lucie Dvořáková na MČR juniorů v Ostravě dne 20. 2. 2022 výkonem 4.01 m. Je to vylepšený oddílový a zároveň krajský rekord kategorie juniorek a žen (Lucie byla jeho držitelkou s výkonem 3.93).

 

17. 2. 2022

Podání přihlášky ke studiu

Přihlášku podává uchazeč řediteli střední školy pro první kolo přijímacího řízení do 1. března 2022. Podatelna je otevřena každý pracovní den od 8:00 do 16:00. Přihlášku je možné odevzdat i v termínu jarních prázdnin (od pondělí 28. 2. 2022 a úterý 1. 3. 2022, od 8:00 do 16:00).  

 

14. 2. 2022

Bohemia Apetit Fest 

Odkaz na stránky festivalu

 

7. 1. 2022

Den otevřených dveří

Ve čtvrtek 20. 1. 2022 se od 12:00 koná den otevřených dveří střední školy. Pro detaily kontaktujte sekretariát školy na telefonním čísle +420 733 712 599.

 

5. 1. 2022

Eliška Fackenbergová – vícemistryně republiky v rychlobruslení 

Ve dnech 12. až 19. 12. 2021 se Eliška zúčastnila mezinárodního Kempu v Polsku ve městě Tomaszów Mazowiecki, pořádaným ISU (mezinárodní bruslařský svaz), kterého se zúčastnily celkem 4 země (Česká republika, Slovenská republika, Rumunsko a Ukrajina). Kemp byl ukončen dvoudenním mistrovstvím české republiky dlouhé dráhy ve víceboji. Jely se čtyři tratě ( 500 m, 1000 m, 1500 m a Elišky oblíbená trať 3000 m ). Přestože byl rok 2021 pro Elišku i většinu sportovců těžký kvůli situaci covid-19, Elišce se podařilo zajet si osobní rekordy na tratě 500 m, 1000 m a 1500 m. Po urputném boji dokonce Eliška na poslední trati 3000 m skončila o 0,01 vteřiny na druhém místě. Pro závodnici, která se zaměřuje na dlouhé tratě, je tento titul vícemistryně ČR o to cennější. Příští rok začíná pro Elišku veseleji. Hned po novém roce vyráží na mezinárodní kemp do Italského Collalba. Přejeme naší nadějné rychlobruslařce spoustu sportovních úspěchů.  

Roman Vodička (trenér Elišky a týmu RK Skuteč) 

 

17. 12. 2021

PF 2022

 

9. 12. 2021

Ředitelské volno

Vážení žáci, rodiče, zaměstnanci školy, na dny 20. 12. 2021 – 22. 12. 2021 je podle § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) z organizačních důvodů vyhlášeno ředitelské volno (nepříznivá epidemická situace ve škole – větší množství pozitivních záchytů při testování, třídy v karanténě, velké množství žáků, pedagogů, vychovatelů a asistentů v pracovní neschopnosti nebo karanténě).

V těchto dnech bude přerušen také provoz školní družiny a školní jídelny.

Věřím, že toto opatření přispěje ke zlepšení celorepublikové situace a průběh ve školách bude po Novém roce již bez omezení.

 

23. 11. 2021

AČR – povolání nebo způsob života?

Co si představíte, když se řekne armáda?

Tato a mnohé další otázky zazní v rámci přednášky pro žáky tříd 2. LT a 2. LH. Ve středu 1. 12. 2021 navštíví střední školu voják Armády ČR A. Elicer. Pan Elicer si pro žáky připraví poutavý výklad o vojenském prostředí, pracovních úkolech a povinnostech, které vojáci plní v posádkách i zahraničních operacích. Seznámí žáky s možností vstupu do Armády ČR a se specifiky vojenského povolání. Elicer absolvoval u armády již několik zahraničních misích, posluchačům povypráví o svých zážitcích a zkušenostech z mise v Afghánistánu. 

 

22. 11. 2021

Eliška Zemanová – mistryně Evropy v kickboxu (trojnásobná)

Ve dnech 5. až 14. 11. 2021 proběhlo Mistrovství Evropy v kickboxu ve městě Budva / Montenegro pro kategorii kadetů a juniorů. Tohoto vrcholného klání se zúčastnilo 39 zemí s více jak 1100 bojovníky připravených hájit svou vlajku. Za Českou republiku bylo vysláno celkem 10 reprezentantů a mezi nimi i Eliška Zemanová ze třídy 1. LH, která byla státním trenérem Martinem Viktorinem nominována do tří tatami disciplín, konkrétně Points fighting (PF), Lightcontact(LC), Kick-Light (KL) mezi kterými je hlavní rozdíl v technikách a provedení boje.

Eliška byla nominována za její dosavadní výsledky a součet bodů z nominačních turnajů. Tato nominace se ukázala jako velmi zdařilá! Eliška ve všech třech disciplínách vybojovala titul a tento výsledek naši bojovnici zapisuje do dějin kickboxu u nás. Do této chvíle se nikomu z naší země nepodařilo vybojovat hattrick na ME WAKO.

Vybojovat titul v asociaci WAKO (World Association of Kickboxing Organizations) je obrovský úspěch, ale vybojovat tři tituly je už nad veškerá očekávání. Asociace WAKO je nejprestižnější asociace kickboxu na světě a důkazem toho je fakt, že je opravdu málo bojovníků v ČR, kteří se mohou pyšnit titulem z MS nebo ME WAKO. Lidově by se dalo říci – spočtete je na jedné ruce – Eliška dokázala vybojovat hned tři tituly najednou. V roce 2021 měla Eliška celkem 42 zápasů (v kickboxu velké číslo) a to, že vybojovala tři tituly není náhoda nebo štěstí! Eliška má v tomto roce opravdu skvělou formu potvrzenou tím, že  neprohrála v roce 2021 jediný zápas. Roste nám zde velký bojovník z malého města Vysoké Mýto a klubu Falcon.

Martin Viktorin (osobní trenér Elišky, trenér státní reprezentace)

 

18. 11. 2021

Přednáška Arktida a Antarktida

úterý 14. 12. 2021 se bude na střední škole konat přednáška pana Bubáka o Arktidě a Antarktidě.

Pan Bubák je známý český cestovatel, spisovatel, polárník, dobrodruh a fotograf. Je autorem cca 10 knih. Vystudoval České vysoké učení technické v Praze. Za svůj život procestoval cca 160 států světa. Navštívil také Arktidu a Antarktidu. Je prvním Čechem, který došel na severní a jižní pól pěšky. Ve známost vešel svou přednáškovou, fotografickou a publikační činností. Publikuje v českých i zahraničních časopisech. Přednášel delší dobu i na základních školách, tudíž s tímto typem přednášek má velké zkušenosti. Jeho prvním a již vyprodaným dílem je kniha „Doteky konců světa“, v níž pozval čtenáře na výpravu do oblastí nedaleko pólů, do Arktidy a Antarktidy,
Jako jeden z mála lidí na světě získal statut profesionálního „tour leadera“ (průvodce turistů) pro Himálaj, Nepál a Tibet.
Jeho láska k těmto zemím ho dovedla k založení „Česko-nepálské společnosti“ se zaměřením na pomoc nepálskému školství. V poslední době se více zaměřuje na duchovní vývoj člověka, naší planety i celého lidstva. Klade si hlubší otázky po smyslu lidské existence a snaží se na ně odpovídat.

Doteky konců světa – Arktida a Antarktida
Paralelní pohledy do subpolárních a polárních oblastí Arktidy a Antarktidy a shrnutí fauny a flory, včetně pohledů na klimatické změny a jejich vlivu na tyto oblasti. Autor je prvním Čechem, který došel na severní a jižní pól pěšky na lyžích, takže budete svědky srovnání obou expedic na jižní (1999) a severní pól (1996). Je zakladatelem projektu „ Z pólu na pól".

 

16. 11. 2021

Prosinec na Bohemce

Bohémské hry se k nám vracejí po nucené roční odmlce a hlavním cílem je si čas společně užít. Hry připravují žáci z 3. LT pod vedením paní učitelky Boháčové. Konat se budou ve středu 8. 12. 2021 ve sportovní hale. 

Vánoční besídku si pod vedením své třídní paní učitelky Kučerové připravují žáci 3. LH na středu 22. 12. 2021. Protože co víc dotváří kouzlo Vánoc než krásné příběhy, básničky a především písničky. 

Těšíme se na vás a fa la la la lá la la la!

 

16. 11. 2021

Pedagogická praxe – Petra Meinhardová

Každoročně na naší škole vykonávají praxi studenti vysokých škol. Jak vnímá svou praxi Petra Meinhardová, studentka třetího ročníku bakalářského studia v oboru Anglického jazyka pro vzdělávání na Univerzitě Pardubice? 

Součástí třetího ročníku bakalářského studia oboru Anglického jazyka pro vzdělávání na Univerzitě Pardubice je pedagogická praxe. Pro tuto praxi jsem oslovila Střední školu Bohemia kvůli zajímavému způsobu výuky, o kterém jsem se dočetla na stránkách školy. V rámci praxe jsem měla možnost vyzkoušet si plánování výuky a jejich následnou realizaci při vyučování. Odučila jsem devět hodin ve třídách 3. H a 3. LH. V těchto hodinách jsem měla možnost si vyzkoušet různé organizační formy výuky, do hodin jsem zařadila i práci ve dvojicích a práci studentů v menších skupinách. Vyučovala jsem dle učebnic řady Focus 2 a 3 (2. vydání), které jsem si vypůjčila od své mentorky Mgr. Kučerové. Díky bohaté podpoře těchto učebnic jsem si zkusila i využívání nahrávek pro poslechová cvičení spolu s videi, které učebnice také poskytuje. V jedné z hodin jsem měla za úkol s žáky ve 3. H výklad o použití – used to. Na této hodině jsem využila video k danému tématu a následně jsme ho využili i pro překlady vět. Ve třídě 3. LH jsem s žáky opakovala možné odpovědi na různá tvrzení a využila jsem různá gramatická a poslechová cvičení. 

 

12. 11. 2021

Animátorský kurz

V prosinci proběhne animátorský kurz pro žáky. Podrobné infrormace najdete na propagačním letáku.

Termín konání je 2. 12. 2021 až 4. 12. 2021 (ČT 13:00-17:00, PÁ 8:00-17:00, SO 8:00-12:00)

Cena kurzu je 2 000 Kč.

 

1. 11. 2021

Sportovní trénink pro žáky

Na středu 10. 11. 2021 je pro žáky připraven sportovní program pod vedením Andrey Kocmanové. Program bude rozdělen na následující části:

– vedený trénink od 8:00 do 8:40 (první skupina)

– vedený trénink od 8:40 do 9:30 (druhá skupina)

– teoretická přednáška od 10:00 do 12:00 (3. LT a 4. LT)

A co o sobě odtajní samotná Andrea?

Je mi 27 let, závodně vzpírám v 1. lize žen za TAK HELLAS Brno. Živím se trénováním klientů jak soukromě, tak na skupinových lekcích. Mám na starosti management instruktorů v luxusním Fitness a Wellness centru Balance Club Brumlovka. 

 

20. 10. 2021

Barmanský kurz

Žáci střední školy mají možnost absolvovat v letošním školním roce Barmanský kurz. Kurz je pětidenní, zakončený praktickou zkouškou a vědomostním testem, Absolvent obdrží certifikát, který je platný pro celou EU. Kurz vede několikanásobný barman roku Karel Zapalač.

Předběžný termín konání kurzu je 12.–25. 2. 2022

Cena kurzu je 3 500 Kč (informace jsou k dispozici u paní učitelky Jany Štrossové)

 

20. 10. 2021

Tejpovací kurz

Žáci střední školy mohou letos opět absolvovat tejpovací kurz pod vedením profesionálů z oboru. Pro velký zájem organizujeme dva kurzy.

1. termín: 9.–10. 11. 2021 (úterý–středa) pro třídy 2. LT, 3. LT

2. termín: 29.–30. 11. 2021 (pondělí–úterý) pro třídy 1. LT, 3. H, 4. LT

Kurz se bude konat v čase 15:00–20:00 hod.

Cena kurzu je 2 100 Kč (peníze vybírají třídní učitelé do konce října)

 

8. 10. 2021

Exkurze na stadion AC Sparta Praha na Letné

V úterý 12. 10. 2021 se uskuteční exkurze žáků tříd 3. LT a 4. LT na stadionu AC Sparta Praha na Letné. Odjezd je z vlakového nádraží v Pardubicích, návrat je na stejné místo. Celá exkurze je hrazena školou.

 

30. 8. 2021

Informace k zahájení školního roku 2021/2022 - covid

Dokument 

Harmonogram školního roku

 

Učebny a třídy, školní rok 2021/2022

Učebna č. 10 1. LT Bc. Lukáš Budínský

Učebna č. 3 1. LH Mgr. Dominika Podvolecká

Učebna č. 4 2. LT Mgr. Luboš Pavlík

Učebna č. 7 2. LH Mgr. Alexandra Kičerková

Učebna č. 5 3. LT Mgr. Jitka Boháčová

Učebna č. 6 3. LH Mgr. Ilona Kučerová

Učebna č. 2 4. LH & 4. LT Mgr. Michaela Chvojková

Učebna č. 1 3. H Ing. Irena Ježková

 

 

 

 

 

 

 

 
Školy Bohemia Chrudim