Aktuality

 

12. 5. 2023

Dny florbalu Česká Třebová – vítězové turnaje

Ve čtvrtek 11. 5. 2023 se naši žáci zúčastnili florbalového turnaje středních škol v rámci akce Dny florbalu v České Třebové. Naše škola přihlásila do turnaje dva týmy, kdy A-mužstvo bylo složeno z chlapců 3. LT a 4. LT, B mužstvo pak z chlapců 1. LT a 2. LT.A-mužstvo se ve skupině B utkalo s celky SZeS Lanškroun (9:0), SŠO Polička (7:2), Gymnázium Česká Třebová (3:5) a Gymnázium Ústí nad Orlicí (3:4). Tyto výsledky posunuly naše A-mužstvo bohužel do bojů pouze o 7. místo. V těchto bojích už se našim chlapcům nedařilo a skončili na celkovém 10. místě.

B-mužstvo se ve skupině C utkalo s celky SŠTD Gustava Habrmana - Habrmanova (5:4), SŠO Polička Girls (8:0), SŠT Vysoké Mýto (3:2) a Gymnázium Žamberk (3:4). B-mužstvo vyhrálo skupinu C a postoupilo do semifinále proti SŠ automobilní Ústí nad Orlicí. Semifinálové utkání bylo obrovsky vyrovnané. V brance kraloval Šimon Karlík, ale poslední slovo v zápase měl tahoun B-mužstva David Špaček, na kterého byl v poslední vteřině penaltový zákrok. Následoval samostatný nájezd v podání Davida a brankář "automobilky" neměl sebemenší šanci. B-mužstvu David Špaček zajistil postup do finálové skupiny tří nejlepších celků. Prvním soupeřem bylo družstvo Gymnázia Žamberk, které se hrálo v obrovském tempu a bylo velice vyrovnané, o čemž svědčí výsledek 2:2 a tedy remíza. V zápase Gymnázia Žamberk a VOŠS a SŠ stavební Vysoké Mýto zvítězil celek "stavebky" Vysoké Mýto, což znamenalo pro naše B-mužstvo, že v případě vítězství nad "stravebkou" vybojuje titul v turnaji.

Utkání proti "stavebce" začalo naše B-mužstvo fantasticky a ujalo se vedení 2:0 v zápase. Soupeři se podařilo srovnat na 2:2. Chlapci ze sebe ždímali všechnu šťávu a odměnou byla branka na 3:2. Chlapci si vybrali slabší chvilku při rozehrávce po faulu soupeře a rázem soupeř srovnal na 3:3. Nicméně opět měl poslední slovo tahoun David Špaček a svoji střelou z dálky překlopil ručičku vah na naši stranu. Chlapci si závěr utkání pohlídali a nepovolili soupeři srovnat skóre. B-mužstvo se tak stalo vítězem florbalového turnaje.

Sestava A-mužstva: Loukota Martin - Dalecký Radek, Moc Filip, Skohoutil Patrik, Straka Jaroslav, Holubec Jakub, Vávra Otakar, Kodaj Jan

Sestava B-mužstva: Karlík Šimon - Meduna Šimon, Látal Jakub, Mošner Jan, Špaček David, Kerbler Aleš, Wirkner Dominik, Čada Denis

Trenér: Lukáš Budínský

4. 5. 2023

Pohár Josefa Masopusta – postup do dalšího kola

Ve čtvrtek 4. 5. 2023 se uskutečnilo další kolo středoškolského fotbalového Poháru Josefa Masopusta. Tohoto kola se zúčastnily čtyři týmy, Educa Pardubice, VOŠS a SŠ stavební Vysoké Mýto, SŠZT Litomyšl. První utkání sehrály celky Educa Pardubice a SŠZT Litomyšl, kdy Educa soupeře deklasovala 9:0. Naše chlapce čekal celek SŠ stavební Vysoké Mýto. Zápas byl speciální zejména pro našeho lodivoda Luboše Pavlíka, jenž ve Vysokém Mýtě žije. Zápas naši chlapci nezačali dobře. Hra byla neučesaná, v soubojích byli chlapci mnohdy pozdě. Výsledkem herní nepohody byl stav 0:2 pro "stavebku" ještě 5 minut před koncem utkání. V hledišti celek Educa Pardubice posměšky na adresu našich chlapců nejspíš přivolal smršť, kterou naši hoši spustili. David Bauer si vzal balón do své správy a prošel do vápna soupeře a snížil na 1:2. Prakticky ve stejné minutě po rozehrávce "stavebky" vyrazil na zteč David Špaček a donutil brankáře soupeře k chybnému výkopu, čehož využil Denis Čada a srovnal skóre na 2:2. Následoval penaltový rozstřel do něhož lodivod Luboš Pavlík nominoval pět střelců: David Bauer, Matyáš Bobek, Jakub Holubec, Jaroslav Straka a Patrik Skohoutil. Po tyči Jakuba Holubce to vypadalo s naším týmem bledě, ale hráč "stavebky" si spletl branku fotbalovou s brankou rugbyovou a vysoko přestřelil. Na nezdařené pokusy to bylo 1:1. Mužem okamžiku, stejně jako na futsale, se stal brankář Martin Loukota. Poslední penaltu "stavebky" lapil a posunul tak náš celek do finále proti Educa Pardubice.
Finálový zápas proti Educa Pardubice svedl proti sobě hráče MFK Chrudim a FK Pardubice. Tento zápas naši chlapci "chytili" od začátku a hráli velmi dobře. První odměna přišla v podobě penalty, kterou spolehlivě proměnil David Bauer. Tentýž hráč pojistil vedení našeho týmu před koncem zápasu na 2:0.

Vítězství v tomto turnaji zajistilo našim chlapcům postup do dalšího kola, které se bude hrát v Jihlavě.

Sestava: Loukota Martin (Jelínek Filip) - Bauer David, Bobek Matyáš, Holubec Jakub, Nykodým Václav, Straka Jaroslav, Skohoutil Patrik, Moc Filip, Dalecký Radek, Fojtů Pavel, Chromý Tomáš, Wirkner Dominik, Čada Denis, Špaček David, Meduna Šimon

Trenér: Luboš Pavlík

Lukáš Budínský 

20. 4. 2023

Forbes Life – Matěj Prokop

Absolvent oboru Hotelnictví Matěj Prokop mluví o svém životním příběhu v podcastu Forbes Life. Pojďte se s námi vydat na cestu z michelinské restaurace na nejslavnější konferenci na světě.

 

18. 4. 2023

Mistři republiky

Zázraky se dějí, a to nejen o Vánocích. Jedny takové malé Vánoce zažili žáci střední školy Bohemia hned po Velikonocích. Doslova povelikončním nadělením byl telefonát organizátora Superfinále středoškolské futsalové ligy. Pro odřeknutí účasti SŠLCH U Hradiska Olomouc održel futsalový výběr školy Bohemia divokou kartu a dostal možnost utkat se v Superfinále středoškolské futsalové ligy o titul Mistra ČR středních škol ve futsalu. Město Chrudim na profesionální scéně hrdě reprezentuje ERA-PACK Chrudim, o čemž svědčí řada ligových titulů. Dnešním dnem se k hrdým reprezentantům města Chrudim zařadili i žáci pedagogického lycea SŠ Bohemia Chrudim.

V nedalekém Žďáru nad Sázavou bylo první překážkou Gymnázium Nad Štolou Praha. Semifinálové utkání "Bohemáci" zvládli vyhrát poměrem 3:2 zásluhou střelců Václava Nykodýma, Vojtěcha Novotného a Filipa Moce. Do finálové utkání nastoupili "Bohemáci" proti SPŠ Stavební České Budějovice. Utkání bylo velice vyrovnané a "Bohemáci" tahali za kratší konec. Díky Davidu Bauerovi a Patriku Skohoutilovi se podařilo srovnat na 2:2. Utkání jako na houpačce bylo vyrovnané ještě minutu před koncem. Jak už to ale bývá, nejdůležitější životní rozhodnutí jsou často dílem jediného okamžiku. Ten okamžik nastal minutu a 55 vteřin před koncem utkání, kdy brankář Martin Loukota vykopl míč přes celé hřiště přímo do sítě soupeře. Pohádka byla na světě, protože soupeři se vyrovnat nepodařilo. Se sirénou vypukla na “bohemácké" střídačce čistá euforie. Titul mistrů ČR středních škol ve futsale putuje do Chrudimi.

Parta žáků pod vedení zkušeného trenéra Luboše Pavlíka se postarala o historický úspěch. Ovoce evidentně nese i fakt, že škola úzce spolupracuje s fotbalovým klubem MFK Chrudim, kde mnoho hráčů hraje v mládežnických i mužských kategoriích.

Patrik Skohoutil byl dokonce vyhlášen nejlepším hráčem finálového turnaje. Heslo "Kdo nebojuje, nevítězí!" je více než výstižné a dokazuje, že s podporou správných spoluhráčů, kteří táhnou za jeden provaz, můžete dosáhnout čehokoli.

Sestava: Loukota Martin - Bauer David, Holubec Jakub, Nykodým Václav, Skohoutil Patrik, Straka Jaroslav, Novotný Vojtěch, Moc Filip, Dalecký Radek, Bobek Matyáš, Wirkner Dominik, Chromý Tomáš

Trenér: Luboš Pavlík

Lukáš Budínský

28. 3. 2023

Tejpovací kurz

Ve dnech 22. a 23. 3. 2023 proběhl na naší škole tejpovací kurz. Účastnilo se ho 14 žáků a 2 zaměstnanci školy. Účastníci se první den kurzu naučili ošetřit kotník, koleno a svalová zranění na nohách. Na závěr prvního dne přišla na řadu také záda, konkrétně bederní páteř. Druhý den kurz opět začal ve tři hodiny odpoledne, kdy se pilně pokračovalo v tejpování. Tentokrát šlo o bederní a krční páteř, ramena, ruce. Děvčata se navíc naučila efektivně ošetřit břišní oblast. Na závěr kurzu všichni účastníci dostali osvědčení o absolvování kurzu a domů si každý odnesl jeden tejp k procvičování.

Dita Dvořáková

23. 3. 2023

Finále Středoškolské futsalové liga – skupina VÝCHOD

Dne 23. 3. 2023 se naši žáci sportovního lycea zúčastnili konferenčního finále středoškolské futsalové ligy v Rousínově. Náš výběr se utkal s těmito výběry škol SŠLCh U Hradiska Olomouc, SPŠ stavební Č. Budějovice, GJŠ Zlín. 

Do prvního utkání chlapci nastoupili proti Českým Budějovicím. Vyrovnané utkání bohužel chlapci prohráli 2:4. Druhé utkání čekala náš výběr Olomouc. Chlapci nezachytili začátek utkání a v poločase prohrávali 1:5. Utkání chlapci prohráli a dle jejich vlastních slov si připadali jako na kolotoči. V posledním utkání chlapce čekal Zlín. Toto utkání našim chlapcům vyšlo a zvítězili v něm 11:2.

V konečném výsledku se naši chlapci umístili na 6.–7. místě v celé České republice. Gratulujeme!!!

Sestava: David Sokol, Martin Loukota, David Bauer, David Špaček, Tomáš Chromý, Dominik Wirkner, Denis Čada, Radek Dalecký, Václav Nykodým, Patrik Skohoutil, Jakub Holubec, Matyáš Bobek, Jaroslav Straka a Filip Moc
Lodivod: Luboš Pavlík

20. 3. 2023

Animační program Harrachov – praxe

V březnu odjely naše žákyně prvního ročníku na praxi do Harrachova. Ve škole si udělaly animátorský kurz a hned se objevila možnost uplatnění certifikátu.

"Byla to skvělá příležitost na nabrání nových zkušeností, poznat nové lidi a vyzkoušet si vést a organizovat program dětem. Naučilo nás to více komunikovat s lidmi a tolik se nebát mluvit na podiu s mikrofonem. Otevřelo nám to možnosti i do budoucnosti a máme teď šanci se dostat někam dál a dělat co nás baví. Takže bychom tuto zkušenost hodnotily velice pozitivně".

Tereza Hanzlová a Monika Martínková 

23. 2. 2023

Středoškolská futsalová liga – postup do celorepublikového finále

Ve čtvrtek 23. 2. 2023 bojovali naši sportovci ve finále krajského kola Středoškolské futsalové ligy v České Třebové. Prvního soupeře SPOŠ Dvůr Králové nad Labem jsme porazili 9:3. Ve druhém utkání s SŠtd Gustava Habrmana Česká Třebová jsme těsně vyhráli 4:3. Postupujeme tak opět do celorepublikového finále – skupina VÝCHOD do Rousínova.

Děkuji všem sportovcům pod vedením pana učitele Luboše Pavlíka za reprezentaci školy a nasazení při zápasech.

Lukáš Budínský

22. 2. 2023

Lyžařský kurz – Krkonoše

V termínu od 12. 2. 2023 do 17. 2. 2023 se v Krkonoších na chatě Portášky konal lyžařský výcvikový kurz střední školy. Žáci a žákyně prvního ročníku "sportovního lycea" měli možnost zažít všechny rozmary horského počasí. Původně nepříznivá předpověď se postupně zlepšovala a během kurzu jsme několikrát zažili slunečné dny. Kromě sjezdového výcviku jsme absolvovali také běžecký výcvik na okruhu kolem Pěkkavčího vrchu. Fyzičku jsme utužovali při výstupech na Růžovou horu, odkud potom následoval sjezd na bobech zpět na chatu. Nasazení sportovců se mi velmi líbilo a jsem rád, že se celý pobyt obešel bez vážnějšího zranění. S žáky střední školy velmi dobře drželi tempo i žáci z naší základní školy, kteří měli výcvik ve stejném termínu. Za bezchybno organizaci děkuji vedoucímu kurzu Luboši Pavlíkovi a instruktorům Lukáši Budínskému, Tereze Máselníkové a Dominice Antolové.

Martin Slezáček

ředitel školy

6. 2. 2023

Prospěchové stipendium

Dne 2. 2. 2023 bylo uděleno prospěchové stipendium na druhé pololetí školního roku 2022/2023. Všichni žáci měli shodný prospěch 1.00. Seznam žáků, kterým bylo uděleno prospěchové stipendium:

  1. KRÁLOVÁ Eva   1. LA
  2. BRÁZDOVÁ Adéla   2. LH
  3. FEYFAROVÁ Veronika   2. LH
  4. NEJEPÍNSKÁ Nikola   2. LH
  5. REIMANNOVÁ Ema   2. LT

Všem žákům školy gratuluji a přeji hodně úspěchů při dalším studiu.

Martin Slezáček

ředitel školy

26. 1. 2023

Odpočinkový prostor pro žáky

Ve čtvrtek 26. 1. 2023 se otevřel nový odpočinkový prostor pro naše žáky. Místnost se nachází v podkroví střední školy (původně se jednalo o cvičný apartmán pro žáky Hotelnictví). Žákům je prostor k dispozici během volných hodin a přestávek. Žáci mohou relaxovat na sedacích pytlích, křeslech nebo pohovce. Kávovar a mikrovlnná trouba je samozřejmostí. Novinkou je WIFI připojení. Věřím, že nová místnost bude žákům dělat radost a zpříjemní jim čas mezi vyučovacími hodinami.

Martin Slezáček

ředitel školy

16. 1. 2023

Lyžařský kurz – Rakousko

Ve dnech 8. 1. až 13. 1. 2023 se uskutečnil historicky první zahraniční lyžařský kurz střední školy. Lyžařskou oblastí pro nás byly kopce Hauser Kaibling, Planai a Reiteralm nedaleko horského městečka Schladming. První dva dny nám počasí bohužel moc nepřálo, podmínky byly náročné a viditelnost mizivá. Naštěstí jsme si vše mohli vynahradit od třetího dne. Mraky se rozplynuly a měli jsme možnost kochat se výhledy na vrcholy Dachstein, Mitterspitz, Torstein nebo Hochkönig. Po výživném lyžování nás na ubytování čekala regenerace v sauně. Děkuji všem žákům za příkladnou reprezentaci školy a učitelům za skvělou organizaci družstev. Děkuji za skvělou organizaci a zajištění zájezdu panu Pavlu Juhászovi z JUHÁSZ Travel a.s.

Martin Slezáček

ředitel školy

16. 12. 2022

Florbalový turnaj dívek – 5. místo

V pátek 16. 12. se naše družstvo dívek zúčastnilo středoškolského turnaje ve florbalu. Turnaje se zúčastnilo 6 družstev rozdělených do dvou skupin. První utkání naše květinky sehrály s GSŘMR Skuteč. Utkání skončilo poměrem 7:0 pro soupeřky. Druhé utkání sehrály dívky se SOŠ a SOU obchodu a služeb Chrudim. Vyrovnáné utkání hráno ve vysokém tempu skončilo těsnou porážkou 1:2. Jedinou střelkyní našeho družstva byla Adriana Dubová, kapitánka týmu. V utkání o 5. místo se naše dívky utkaly s OA Chrudim. Ve vyrovnaném utkání otevřela skóre zápasu Dominika Brychová. Minutu před koncem zápasu dala pojišťující branku Eliška Zemanová po spolupráci s Ellen Kučerovou, kdy tzv. zahrála na housle brankářce soupeře. Dívky předvedly srdnatý výkon, který vygradoval v posledním utkání a dívky byly po zásluze odměněny.

Sestava: Zítková - Hezinová, Kučerová, Zemanová, Piskačová, Doležalová, Kahlová, Brychová, Dubová

Lukáš Budínský

12. 12. 2022

Ekologická olympiáda – program EVVO

Žáci střední školy (Kateřina Čechová, Karolína Michálková a Dominik Rešetár) se v rámci EVVO na začátku prosince zúčastnili dvoudenní ekologické olympiády v Ekocentru Paleta v Oucmanicích. Hlavním úkolem byla stavba soví budky, při které si osvojili práci s nářadím. Součástí olympiády byla prezentace způsobu hnízdění sovy pálené, poznávání rostlin a živočichů a vědomostní test, ve kterém se naši žáci umístili na 1. místě. Přesto, že celkové umístění nebylo na medaili, žáci si olympiádu užili a naučili se spoustu nových věcí.

Monika Doudová

6. 12. 2022

Středoškolská futsalová liga – postup do dalšího kola

V úterý 6.12. 2022 se konalo další kolo Středoškolské futsalové ligy. Naši chlapci se postupně utkali s celky VOŠ OA SOUT Chotěboř a SPŠE Pardubice. První utkání proti VOŠ OA SOUT Chotěboř zvládli naši chlapci poměrem 3:0. Druhé utkání proti SPŠE Pardubice poměrem 4:0. Chlapci ovládli toto středoškolské kolo a postoupili z 1. místa.

Sestava: Loukota - Bauer, Straka, Skohoutil, Holubec, Nykodým, Bobek, Dalecký, Moc, Wirkner, Sokol, Novotný

Lukáš Budínský 

5. 12. 2022

Florbalový týden

Dne 30. 11. a 2. 12. se naši chlapci zúčastnily dvolu florbalových turnajů. Ve středu 30. 11. se konalo okresní kolo florbalu středních škol pořádaných AŠSK. Chlapci se utkali s GJR Chrudim (prohra 2:3), Gymnáziem Hlinsko (výhra 3:0) a SOŠ, SOU obchodu a služeb Chrudim (výhra 3:1). Ve výsledku to znamenalo druhé místo ve skupině a postup do zápasu o 3. místo. V něm se naši chlapci utkali s SPŠ Chrudim a bohužel prohráli o jednu branku poměrem 1:2 a skončili na bramborovém 4. místě.

V pátek 2. 12. se konalo okresní kolo florbalu středních škol pořádaných Českým florbalovým svazem. Chlapci se utkali s SZŠ Chrudim (výhra 3:1), GŘMR Skuteč (prohra 1:2). Postup ze skupiny byl ze druhého místa. Ve čtvrtfinále na chlapce čekalo GJR Chrudim. Velmi vyrovnané utkání skončilo remízou 1:1 a následovaly 3 nájezdy. V nich bylo úspěšnější GJR Chrudim, což znamenalo konec v turnaji.

Chlapcům děkuji za příkladnou reprezentaci naší školy.

Sestava: Wirkner - Kodaj, Vávra, Bobek, Nykodým, Bauer, Skohoutil, Straka, Dalecký, Čada, Chromý, Novotný, Kerbler, Munzar, Polášek, Špaček

Lukáš Budínský

28. 11. 2022

Vánoční radost

Pro žáky naší školy jsme připravili projekt Vánoční radost. Jelikož kolem nás je spousta starých lidí, kteří nikoho nemají nebo se o ně rodina nezajímá, napadlo nás, že bychom jim mohli pomoci my. Kdokoli z žáků si může najít takového člověka kolem sebe. Může to být soused, paní v obchodě, která je zrovna sama... Mohou si spolu pouze povídat nebo si zahrát nějakou hru, protože každý z nás se může dostat do této nepříjemné situace, že zůstaneme sami a za každou malou pomoc a návštěvu budeme rádi. Jakmile žák něco z výše uvedeného učiní, s daným člověkem se vyfotí a napíše krátký příběh, jak a s čím konkrétní osobě pomohl.

třída 3. LH a paní učitelka Veronika Kelnerová

16. 11. 2022

Odborná exkurze třídy 4. H – Vysoké Mýto – Letohrad – Litomyšl

Dne 9. 11.  2022 vyjel 4. ročník oboru Hotelnictví na exkurzi do měst Vysoké Mýto, Letohrad a Litomyšl. Nejprve jejich cesta vedla do Vysokého Mýta, kde navštívili Hotel pod Věží, který se specializuje na raklety, fondue a servis pokrmů na lávových kamenech. Poté se naše exkurze přemístila do rodinného podniku Jangelec. Zde byli žáci seznámeni s provozem na farmě, její historií, domácí pražírnou kávy a strojem na výrobu těstovin. Žáci zde poobědvali právě domácí těstoviny. Další jejich zastávka byla v Letohradě, kde navštívili Muzeum Řemesel. Zde si mohli projít nejen historická řemesla, ale i ta která trvají dodnes. Potom, co si prošli i trasu retro kuchyně a domácnosti, jeli na poslední zastávku této exkurze, do Litomyšle. Žáci si zde poslechli Jana Škeříka, majitele úspěšných podniků Kafemysl a Dvorek. Poté je žákyně Magdalena Benešová provedla po litomyšlském renesančním zámku a po Litomyšli. Zde exkurze skočila a následovala už jen cesta zpět do Chrudimi. 

Magdalena Benešová, 4. H

9. 11. 2022

Středoškolský plavecký pohár – postup chlapců do dalšího kola

Závodů se zúčastnily družstva chlapců i dívek. Chlapci konkurenty nepoznali, byli jediní zúčastnění. Dívky konkurenci měly: Gymnázium Skuteč a Střední zdravotnickou škola Chrudim. Závody probíhaly v plaveckých způsobech znak, prsa, motýl a kraul. Dále polohová štafeta na 4x50 m a štafeta na 6x50 m volným způsobem. Dívky bohužel na postup nedosáhly a skončily druhé. Chlapci postupují do krajského kola.

Chlapci: Tomáš Navrátil, Jan Kodaj, Otakar Vávra, Aleš Kerbler, Marek Spilko, Jan Květoň

Dívky: Tereza Kahlová, Lucie Dvořáková, Nikol Mutrová, Ema Reimannová, Eliška Fackenbergová, Zuzana Outratová

Lukáš Budínský

9. 11. 2022

Středoškolská futsalová liga – postup do dalšího kola

Ve středu 9. 11. 2022 postoupili žáci sportovního lycea v rámci Středoškolské futsalové ligy z prvního místa. Naši chlapci se utkali postupně s týmy Střední průmyslové školy Chrudim (3:2), Gymnázia Hlinsko (10:1) a GJR Chrudim (3:2). Postup se nerodil lehce, družstva Střední průmyslové školy a GJR Chrudim taktéž disponují hráči MFK Chrudim. 

Sestava: Loukota, Sokol, Straka, Bauer, Holubec, Moc, Špaček, Dalecký, Wirkner, Nykodým, Bobek a Skohoutil 

Děkuji všem sportovcům pod vedením pana učitele Luboše Pavlíka za reprezentaci školy a nasazení při zápasech.

Martin Slezáček + Lukáš Budínský

ředitel školy

19. 10. 2022

Odborná exkurze – Letiště Václava Havla

V pondělí 10. 10. 2022 se vydaly čtvrté ročníky naší školy do hlavního města Prahy. Exkurze začala na Letišti Václava Havla, kde jsme viděli staré letiště, policejní heliport, letištní hasiče, vládní letadlo, vládní salonek, celý terminál 2 a vzlety a přílety letadel. Dále exkurze pokračovala průvodcováním žáků 4. H po pražských památkách a významných místech, jako je třeba Pražský hrad, Klementinum a Václavské náměstí. Na závěr náročného dne jsme shlédli večerní představení Pygmalion v Divadle Na Vinohradech. Hra byla velice vydařená a zábavná. 

Nikol Kišacová (žákyně 4. ročníku)

12. 10. 2022

Eliška Zemanová – mistryně světa (trojnásobná)

Ve dnech 30. 9. 2022 – 9. 10. 2022 proběhlo Mistrovství Světa v kickboxu v Italském městě Lido di Jesolo pro kategorii kadetů a juniorů. Konkurence na tomto MS byla obrovská, zůčastnilo se ho 63 zemí s téměř 2600 zápasy a 1950 bojovníky. Z České republiky bylo vysláno 15 reprezentanů, mezi kterými byla Eliška Zemanová ze třídy 2. LT, která byla nominována do všech tatami disciplín, konkrétně Points fighting, Lightcontact a Kick-light. 

Elišky nominace se ukázala jako velmi zdařilá, jelikož dokázala ve všech třech disciplínách vybojovat titul mistryně světa! Ještě nikmu z naší země se před Eliškou nepodařilo vybojovat hattrick na MS WAKO. Eliška se tak zařadila mezi nejúspěšnější kickboxery celé historie mistrovství světa.

Martin Viktorin (osobní trenér Elišky, trenér státní reprezentace)

12. 10. 2022

Středoškolský fotbalový pohár – postup do dalšího kola

Peripetie covidu na určitou dobu hodily vidle do sportovních akcí škol. Nicméně po nucené pauze se se soutěžemi a závody takřka roztrhl pytel. Ve středu 12. 10. 2022 se konal středoškolský fotbalový pohár. Turnaje se účastnilo sedm středních škol, pět z Chrudimi, jedna ze Skutče a z Hlinska. Týmy byly rozděleny do dvou skupin, jedna čtyřčlenná a druhá tříčlenná. Naši chlapci byli ve tříčlenné skupině, kde se utkali s týmy Gymnázia Hlinsko a Střední průmyslové školy Chrudim. První utkání zvládli chlapci s Gymnáziem Hlinsko na výbornou poměrem 6:0. Druhé utkání s hlavami a sebevědomím v oblacích nezačali chlapci dobře. Výkon nebyl optimální, ale utkání nakonec zvládli a zvítězili 2:0.
Vítězství ve skupině zajistilo našim chlapcům možnost vybojovat postup do dalšího kola ve finálovém souboji s Gymnáziem Josefa Ressela Chrudim. Utkání bylo ozdobou turnaje. Oba dva týmy disponovaly hráči MFK Chrudim kategorií U17 a U19. Naši chlapci šli do vedení po nádherné ráně bojovníka MFK Chrudim U19 Dominika Wirknera z dobrých 30 metrů. Další branku přidal kanonýr MFK Chrudim U19 Jaroslav Straka po krásné nahrávce Dominika Wirknera, dále hbitý štírek MFK Chrudim U17 Dominik Rešetár a útočník MFK Chrudim U19 Denis Čada. Velmi kvalitní výkon předvedl v brance Martin Loukota.

Lodivod našeho týmu Luboš Pavlík zářil štěstím a spokojeností po zisku postupového prvenství. Další kolo se bude konat 4. 5. 2023.

Sestava: Martin Loukota, David Špaček, David Sokol, Jan Mošner, Šimon Meduna, Dominik Rešetár, Dominik Wirkner, Denis Čada, Tomáš Chromý, Pavel Fojtů, Patrik Skohoutil, Jaroslav Straka, Matyáš Bobek, David Bauer, Jakub Holubec, Václav Nykodým, trenér: Luboš Pavlík

Lukáš Budínský

1. 10. 2022

Eliška Fackenbergová – vicemistryně Slovenské republiky

V ohlédnutí se za prázdninami se podíváme na velký úspěch žákyně druhého ročníku. Titul vicemistryně SR ve víceboji získala Eliška Fackenbergová dne 9. 7. 2022 na otevřeném mistrovství Slovenské republiky na silničním okruhu v Trnavě. Ve víceboji se jely tratě 80 m, 650 m a 3000 m. Závod byl pořádaný svazem slovenského rychlobruslení.

František Fackenberg (otec žákyně)

1. 10. 2022

Zeměpisná exkurze

Ve čtvrtek 29. 9. 2022 se žáci prvních ročníků vydali za poznáváním přírodních i kulturních památek v okolí Chrudimi. Hned ráno žáci vyrazili směr Komplex rekreačních lesů Podhůra (někteří pěšky, jiní vlakem). Zde se žáci kochali pohledem z rozhledny Bára II, pozorovali faunu i flóru Kochánovických rybníků, obdivovali okolní vesnice z vyhlídkové věže Na Chlumu, zacvičili si v lesní tělocvičně, prošli si zámecký park ve Slatiňanech o obhlédli objekty Švýcárna a Kočičí hrádek.

30. 9. 2022

Okresní kolo středoškolského atletického poháru

Čtvrtek 29. 9. 2022 se nesl ve znamení atletických závodů. Na chrudimském stadionu Emila Zátoka se konalo okresní kolo středoškolského atletického poháru. Naše škola nominoval závodníky do obou kategorií- dorostenci a dorostenky 

Disciplíny chlapců: 60 m, 400 m, skok daleký, skok vysoký, vrh koulí, 1500 m, štafeta 4x200 m

Disciplíny dívek: 60 m, 200 m, skok daleký, skok vysoký, vrh koulí, 800 m, štafeta 4x200 m

Poháru se zúčastnily tři střední školy: GJR, OA Chrudim a SŠ Bohemia. Postup do krajského kola si mohly zajistit dvě školy. Zásluhou našich reprezentantů a jejich výkonů jsme v obou kategoriích obsadili postupové druhé místo a postoupili do krajského kola, které se koná 5. 10. 2022 v Chrudimi.

Reprezentovali

Chlapci: Bauer David, Kouba Michal, Bobek Matyáš, Nykodým Václav, Kodaj Jan, Dalecký Radek, Wirkner Dominik, Čada Denis, Andrejs Tadeáš, Knejp Jakub, Rešetár Dominik, Nyč Filip, Navrátil Tomáš 

Dívky: Dvořáková Lucie, Piskačová Andrea, Fackenbergová Eliška, Reimannová Emma, Zavoralová Karolína, Rojková Aneta, Milatová Veronika, Hrdá Barbora, Bulíčková Kateřina

Všem našich žákům děkuji za příkladnou reprezentaci školy a za předvedené výkony.

Lukáš Budínský

29. 9. 2022

Adaptační kurzy prvních ročníků

Třída 1. LT

Ve středu v 08:00 hodin jsme se sešli ve škole téměř v plném počtu, chyběla jen Kačka, která onemocněla. Kolem desáté jsme dorazili na Milovy, šli jsme se ubytovat a zahrát si první seznamovací hry. Paní učitelka měla původně jiné plány, ale musela je přizpůsobit předpovědi počasí, takže na středeční odpoledne byl v plánu pěší výlet do Sněžného. Cesta tam byla „slušný kopec“, ale nakonec jsme přeci jen došli až k místnímu obchodu a k cukrárně, kde jsme si dali zmrzlinu. Cesta zpátky pak byla naopak příjemná procházka z kopce dolů, takže nám zbyly i síly na večerní fotbálek. Čtvrtek jsme začali rozcvičkou a po snídani jsme si šli zahrát minigolf. Naše výkony opravdu „stály za to“, ale to nebylo důležité – hlavně nás to dost bavilo! Odpoledne byly na programu další venkovní seznamovací hry, které ukončil déšť, takže jsme se přesunuli dovnitř a mohli pokračovat v hraní dál. Po večeři jsme si za odměnu mohli užít ve společenské místnosti diskotéku, kterou nám ov&am
Školy Bohemia Chrudim