Aktuality

 

16. 11. 2023

Přijímací zkoušky na střední školy – podpůrné webové stránky

Na webových stránkách naleznete informace týkající se novely školského zákona, která by měla platit od 1. ledna 2024. Stránky budou průběžně aktualizovány a doplňovány.

10. 11. 2023

Středoškolská futsalová liga – postup do dalšího kola

Dne 10. 11. 2023 se naši žáci zúčastnili okresního kola Středoškolské futsalové ligy. V cestě za postupem jim stály týmy SPŠ Chrudim (6:4), SOŠ a SOU Technické Třemošnice (6:5) a GJR Chrudim (13:3). Chlapci ovládli všechna tři utkání a zaslouženě postoupili do dalšího kola.

Lukáš Budínský

9. 11. 2023

Podzimní den tvořivosti

Ve středu 8. 11. 2023 se žáci 2. LA a 2. LB zúčastnili podzimního dne tvořivosti. Pro žáky bylo připraveno pět stanovišť: dlabání dýní, vyrábění létajícího ducha, výroba podzimních věnců, výroba svícnů a výroba látkových dýní. Nedílnou součástí celého dne bylo natočení videa, které vás provede proměnou školy. Výherní video bude zveřejněno na Instagramu školy. Žáci se úkolů zhostili velmi dobře a na výsledné práci se tak jejich píle podepsala! Žáci svými výrobky přispěli k výzdobě budovy střední školy.

Barbora Andrejová a Tereza Pavlasová

6. 11. 2023

Ředitelské volno – pátek 22. 12. 2023

V pátek 22. 12. 2023 bude celá škola uzavřena. Na tento den je stanoveno ředitelské volno.

2. 11. 2023

Pygmalion

Dne 1. 11. 2023 se třetí ročníky zúčastnily divadelního představení Pygmalion od G. B. Shawa ve Východočeském divadle Pardubice. Na co lákal program? Na brilantní komedii v ORIGINÁLE s hořkým podtextem o střetu světa ulice a světa smetánky. Režie P. Stebbings a Ch. Flint. TNT Theatre Britain.

Ilona Kučerová

25. 10. 2023

Bohémské hry

Bohémské hry jsou událostí, kterou žáci i učitelé očekávají s nadšením. Tato sportovní akce slouží nejen k fyzické aktivitě, ale také k budování komunity a spoluúčasti mezi žáky. Žáci se zapojují do různých disciplín (sportovní, kreativní, gastronomické), které nejenže podporují zdravý životní styl, ale také vytvářejí silné vazby mezi spolužáky. Na Bohemských hrách jde o více, než jen o vítězství. Jde o sdílení radosti ze sportu a týmového ducha. Velký dík za organizaci patří třídě 3. LT pod vedením pana učitele Lukáše Budínského. Odkaz na kompletní fotogalerii od Vojty Novotného.

Martin Slezáček

18. 10. 2023

Pardubická filharmonie

V pondělí 16. října se žáci 1. LH, 2. LA a 2. LB zúčastnili exkurze na generální zkoušku Pardubické filharmonie, která se uskutečnila v Sukově síni v Pardubicích. Během hodiny jsme si užili nejen krásnou podívanou, ale především poslech. Žáci tak mohli pozorovat soustředěnou práci jednotlivých hudebníků či dirigenta, kdy všichni úzce spolupracovali i s ředitelem filharmonie.

Barbora Andrejová

12. 10. 2023

Knoflíkový týden

Ve dnech 10. a 12. října se naši žáci 1. ročníků zapojili do charitativní sbírky pro Centrum J. J. Pestalozziho v Chrudimi v rámci tzv. Knoflíkového týdne.

Ilona Kučerová

12. 10. 2023

Region, ve kterém žiji

Žáci druhých ročníků se ve středu 4. 10. 2023 v rámci projektu s názvem „Region, ve kterém žiji“, vydali na pěší poznávací výlet v blízkém okolí Chrudimi. Celá skupina začala svůj výlet v Chrasti, kde na náměstí bylo první stanoviště. Každý tým dostal do rukou vytištěné zajímavosti o místech, které cestou navštívíme, a měl za úkol vyplnit křížovku. Na druhém stanovišti u Horeckého rybníka pracovaly děti s mapou, procvičily si orientaci v mapě a zkusily si také zjistit GPS souřadnice daného místa. Cesta pokračovala směrem k Podskále, avšak ještě než k ní celá skupina dorazila, čekalo jednotlivé týmy ještě plnění dalších úkolů, například orientace v přírodě pomocí azimutu či stanovení stáří stromu. Většina týmů si s úkoly hravě poradila, v případě, že se nějakému týmu příliš nedařilo, paní učitelky ochotně poradily. Výlet měl svůj cíl na autobusové zastávce v obci Vrbatův Kostelec, odkud jsme se všichni autobusovým spojem vrátili zpět do Chrudimi.

Dita Dvořáková

11. 10. 2023

Pohár Josefa Masopusta – postup do dalšího kola

Ve středu 11. 10. 2023 se konal tradiční středoškolský pohár ve fotbale. Turnaje se zúčastnilo 7 mužstev středních škol z Chrudimi a Hlinska. Naše družstvo se ve skupině utkalo s celky "Integrovky" (5:0), "Strojárny" (0:0, pen. 4:3) a Gymnázia Hlinsko (4:0). Ve finále čekal naše borce výběr Obchodní akademie Chrudim. Finále rozhodl střelou z pokutového kopu Patrik Skohoutil. 

Chlapci postupují do dalšího kola!!!!!

Sestava: Loukota, Kolbaba - Mošner, Látal, Rešetár, Kašpar, Meduna, Skohoutil. Straka, Moc, Dalecký, Fojtů, Bíško, Čada, Wirkner, Novotný

Trenér: Luboš Pavlík

Lukáš Budínský

2. 10. 2023

Středoškolský atletický pohár – krajské finále

Ve středu 27. 9. 2023 se konalo krajské finále Středoškolského atletického poháru. Tohoto kola se zúčastnilo 8 družstev středních škol z Pardubického kraje. Konkurence byla mnohonásobně vyšší než v kole okresním. Dívky se nakonec umístily na šestém místě. Chlapci se probojovali "na bednu" a brali v konečném pořadí třetí místo. 

Dívky: Vašíčková Natálie, Zemanová Eliška, Kučerová Ellen, Fackenbergová Eliška, Hrdá Bára, Rojková Aneta, Milatová Veronika, Lipertová Kateřina, Adamcová Nikola, Kožíšková Tereza, Mocová Nela a Rešetárová Tereza

Chlapci: Dalecký Radek, Straka Jaroslav, Skohoutil Patrik, Čada Denis, Wirkner Dominik, Mošner Jan, Meduna Šimon, Rešetár Dominik, Nyč Filip, Jonáš Patrik

Lukáš Budínský

21. 9. 2023

Skautské Jamboree – Jižní Korea

Jamboree se pořádá jednou za čtyři roky a každý skaut se může účastnit pouze jednou. Letošní Jamboree se konalo v Jižní Koreji a bylo zde přes 48 000 účastníků. Konalo se od 1. 8. do 12. 8. 2023. Bohužel ale bylo v půlce přerušeno kvůli tajfunu, který mířil na naše tábořiště. Celá výprava byla evakuována do Soulu na vojenskou akademii, kde se o nás skvěle starali a zařizovali program po zbytek pobytu. I přes přerušení se konal closing ceremony na Soulském stadionu, kde vystoupilo i 18 K-pop kapel.

Nikol Králová (žákyně 2. ročníku)

21. 9. 2023

Středoškolský atletický pohár – postup do krajského kola

Ve středu 20. 9. se konalo okresní kolo Středoškolského atletického poháru. Naši školu reprezentovala družstva chlapců i dívek. Chlapci závodili v disciplínách: běh 60 m, běh 400 m, běh 1500 m, skok do dálky, vrh koulí, skok do výšky a štafeta 4x200 m. Dívky závodily v disciplínách: běh 60 m, běh 400 m, běh 1500 m, skok do dálky, vrh koulí, skok do výšky a štafeta 4x200 m. Chlapci v konečném součtu naprosto ovládli svoji kategorii a do krajského kola postupují z 1. místa. Děvčata se sklonila pouze před výběrem GJR Chrudim a postoupila z 2. místa do krajského kola. Krajské kolo se koná 27. 9. 2023. 

Lukáš Budínský

20. 9. 2023

Adaptační kurz – 1. LT + 1. LH

Ve dnech 13. 9. – 15. 9. 2023 se žáci tříd 1. LT a 1. LH zúčastnili adaptačního kurzu v zeleném areálu Kempy Seč pod vedením svých třídních učitelek Mgr. Jitky Boháčové a Mgr. Ilony Kučerové a vyučujících Mgr. Moniky Doudové a Mgr. Petry Šišánové. Žáci byli ubytováni v zrekonstruovaných kanadských srubech, zajištěnou měli plnou penzi včetně celodenního pitného režimu. Bylo možné využít srub se společenskou místností a sportoviště v areálu. Program adaptačního kurzu byl sestaven tak, aby se žáci lépe navzájem poznali, stmelili se, naučili se spolupracovat a měli společné prožitky. Kromě míčových her a pěších výletů na hrad Oheb a židovský hřbitov byly zařazeny také aktivity podporující kladné sebepojetí, sebepoznání, posilující schopnost koncentrace, kreativity a dobré komunikace. K dosažení těchto cílů využili vyučující metody zážitkové pedagogiky. Mezi jednotlivými bloky měli žáci volný čas.

Jitka Boháčová, Ilona Kučerová

19. 9. 2023

Animační program – Valentýna Fadrná

Jak se v létě naskytla další příležitost, tak jsem se s kamarádkou ze školy vydala opět animovat. Tentokrát do kempu Oase Praha. I tady byly moc fajn děti. Většinou jsme na děti mluvily anglicky, protože tu nejčastěji byly děti z Německa, Holandska, Norska, Nizozemska. Takže jsme měly i takovou menší praxi v angličtině. 

Měly jsme rozmanitý program. Každý den nás čekaly různé aktivity. Dokonce na programu byly i jízdy na koních. I já jsem se po několika letech odhodlala se opět vyhoupnout do sedla. 

Bohužel i tento animační týden musel skončit. S dětmi jsme se večer, kdy jsme odjížděly, rozloučily táborákem, opékáním marshmallow a hrami.

Valentýna Fadrná

29. 8. 2023

Organizace školního roku 2023/2024

Začátek školního roku se pomalu blíží!

– Více informací obdržíte od třídních učitelů do e-mailu.

– 1. ročníky - adaptační kurz 13.-15. 9. 2023 Seč, více informací obdržíte.

– 1. ročníky - každý žák si musí pořídit čip pro vstup a do jídelny (100 Kč)

– Přihláška ke stravě - musí vyplnit každý žák pro nový školní rok, který se bude stravovat ve školní jídelně.

– 1. ročníky - kdo vyplní přihlášku ke stravě dostane přihlašovací údaje k registraci do e-jídelníčku v kanceláři školy (první dny ve škole).

– Jídelní lístek je již zveřejněn, kdo má registraci již může provést objednávky www.e-jidelnicek.cz

– 1. ročníky - nejlépe si poprvé dobít kredit hotově při registraci v kanceláři školy. Cena oběda je Kč 41 Kč. Výše kreditu pro dobití je libovolná, případný zůstatek zůstává do dalšího měsíce.

– Nová paní sekretářka Bc. Michaela Horníčková hornickova.michaela@bohemia.chrudim.cz

28. 8. 2023

Zrušení pevné linky 

Mobilní spojení do školy: 733 712 599.

10. 7. 2023

Organizace tříd ve školním roce 2023/2024

třída učebna třídní učitel
1. LH č. 6 Mgr. Ilona Kučerová
1. LT č. 1 Mgr. Jitka Boháčová
2. LA č. 2 Bc. Petra Malinská
2. LB č. 5 Mgr. Barbora Andrejová
2. LT č. 9 Ing. Dita Dvořáková
3. LH č. 3 Mgr. Monika Doudová
3. LT č. 10 Bc. Lukáš Budínský
4. LH č. 7 Mgr. Michaela Chvojková
4. LT č. 4 Mgr. Luboš Pavlík

 

 

 

 

 

 

 

30. 6. 2023

Hezké léto přejeme

Uvidíme se v pondělí 4. 9. 2023 v 8:00 hod., kdy začíná nový školní rok 2023/2024.

28. 6. 2023

Filip Kaločaj – mistr České republiky v jazz dance

Filip Kaločaj – žák 3. ročníku sportovního lycea, úspěšný tanečník v MD Dance studio Chrudim – mistr ČR v jazz dance a vicemistr ČR v art dance. Děkujeme Filipovi za skvělou reprezentaci naší školy v oblasti tance a přejeme mu další skvělé úspěchy!

12. 5. 2023

Dny florbalu Česká Třebová – vítězové turnaje

Ve čtvrtek 11. 5. 2023 se naši žáci zúčastnili florbalového turnaje středních škol v rámci akce Dny florbalu v České Třebové. Naše škola přihlásila do turnaje dva týmy, kdy A-mužstvo bylo složeno z chlapců 3. LT a 4. LT. B mužstvo pak z chlapců 1. LT a 2. LT.A-mužstvo se ve skupině B utkalo s celky SZeS Lanškroun (9:0), SŠO Polička (7:2), Gymnázium Česká Třebová (3:5) a Gymnázium Ústí nad Orlicí (3:4). Tyto výsledky posunuly naše A-mužstvo bohužel do bojů pouze o 7. místo. V těchto bojích už se našim chlapcům nedařilo a skončili na celkovém 10. místě.

B-mužstvo se ve skupině C utkalo s celky SŠTD Gustava Habrmana - Habrmanova (5:4), SŠO Polička Girls (8:0), SŠT Vysoké Mýto (3:2) a Gymnázium Žamberk (3:4). B-mužstvo vyhrálo skupinu C a postoupilo do semifinále proti SŠ automobilní Ústí nad Orlicí. Semifinálové utkání bylo obrovsky vyrovnané. V brance kraloval Šimon Karlík, ale poslední slovo v zápase měl tahoun B-mužstva David Špaček, na kterého byl v poslední vteřině penaltový zákrok. Následoval samostatný nájezd v podání Davida a brankář "automobilky" neměl sebemenší šanci. B-mužstvu David Špaček zajistil postup do finálové skupiny tří nejlepších celků. Prvním soupeřem bylo družstvo Gymnázia Žamberk, které se hrálo v obrovském tempu a bylo velice vyrovnané, o čemž svědčí výsledek 2:2 a tedy remíza. V zápase Gymnázia Žamberk a VOŠS a SŠ stavební Vysoké Mýto zvítězil celek "stavebky" Vysoké Mýto, což znamenalo pro naše B-mužstvo, že v případě vítězství nad "stravebkou" vybojuje titul v turnaji.

Utkání proti "stavebce" začalo naše B-mužstvo fantasticky a ujalo se vedení 2:0 v zápase. Soupeři se podařilo srovnat na 2:2. Chlapci ze sebe ždímali všechnu šťávu a odměnou byla branka na 3:2. Chlapci si vybrali slabší chvilku při rozehrávce po faulu soupeře a rázem soupeř srovnal na 3:3. Nicméně opět měl poslední slovo tahoun David Špaček a svoji střelou z dálky překlopil ručičku vah na naši stranu. Chlapci si závěr utkání pohlídali a nepovolili soupeři srovnat skóre. B-mužstvo se tak stalo vítězem florbalového turnaje.

Sestava A-mužstva: Loukota Martin - Dalecký Radek, Moc Filip, Skohoutil Patrik, Straka Jaroslav, Holubec Jakub, Vávra Otakar, Kodaj Jan

Sestava B-mužstva: Karlík Šimon - Meduna Šimon, Látal Jakub, Mošner Jan, Špaček David, Kerbler Aleš, Wirkner Dominik, Čada Denis

Trenér: Lukáš Budínský

4. 5. 2023

Pohár Josefa Masopusta – postup do dalšího kola

Ve čtvrtek 4. 5. 2023 se uskutečnilo další kolo středoškolského fotbalového Poháru Josefa Masopusta. Tohoto kola se zúčastnily čtyři týmy, Educa Pardubice, VOŠS a SŠ stavební Vysoké Mýto, SŠZT Litomyšl. První utkání sehrály celky Educa Pardubice a SŠZT Litomyšl, kdy Educa soupeře deklasovala 9:0. Naše chlapce čekal celek SŠ stavební Vysoké Mýto. Zápas byl speciální zejména pro našeho lodivoda Luboše Pavlíka, jenž ve Vysokém Mýtě žije. Zápas naši chlapci nezačali dobře. Hra byla neučesaná, v soubojích byli chlapci mnohdy pozdě. Výsledkem herní nepohody byl stav 0:2 pro "stavebku" ještě 5 minut před koncem utkání. V hledišti celek Educa Pardubice posměšky na adresu našich chlapců nejspíš přivolal smršť, kterou naši hoši spustili. David Bauer si vzal balón do své správy a prošel do vápna soupeře a snížil na 1:2. Prakticky ve stejné minutě po rozehrávce "stavebky" vyrazil na zteč David Špaček a donutil brankáře soupeře k chybnému výkopu, čehož využil Denis Čada a srovnal skóre na 2:2. Následoval penaltový rozstřel do něhož lodivod Luboš Pavlík nominoval pět střelců: David Bauer, Matyáš Bobek, Jakub Holubec, Jaroslav Straka a Patrik Skohoutil. Po tyči Jakuba Holubce to vypadalo s naším týmem bledě, ale hráč "stavebky" si spletl branku fotbalovou s brankou rugbyovou a vysoko přestřelil. Na nezdařené pokusy to bylo 1:1. Mužem okamžiku, stejně jako na futsale, se stal brankář Martin Loukota. Poslední penaltu "stavebky" lapil a posunul tak náš celek do finále proti Educa Pardubice.
Finálový zápas proti Educa Pardubice svedl proti sobě hráče MFK Chrudim a FK Pardubice. Tento zápas naši chlapci "chytili" od začátku a hráli velmi dobře. První odměna přišla v podobě penalty, kterou spolehlivě proměnil David Bauer. Tentýž hráč pojistil vedení našeho týmu před koncem zápasu na 2:0.

Vítězství v tomto turnaji zajistilo našim chlapcům postup do dalšího kola, které se bude hrát v Jihlavě.

Sestava: Loukota Martin (Jelínek Filip) - Bauer David, Bobek Matyáš, Holubec Jakub, Nykodým Václav, Straka Jaroslav, Skohoutil Patrik, Moc Filip, Dalecký Radek, Fojtů Pavel, Chromý Tomáš, Wirkner Dominik, Čada Denis, Špaček David, Meduna Šimon

Trenér: Luboš Pavlík

Lukáš Budínský 

20. 4. 2023

Forbes Life – Matěj Prokop

Absolvent oboru Hotelnictví Matěj Prokop mluví o svém životním příběhu v podcastu Forbes Life. Pojďte se s námi vydat na cestu z michelinské restaurace na nejslavnější konferenci na světě.

18. 4. 2023

Mistři republiky

Zázraky se dějí, a to nejen o Vánocích. Jedny takové malé Vánoce zažili žáci střední školy Bohemia hned po Velikonocích. Doslova povelikončním nadělením byl telefonát organizátora Superfinále středoškolské futsalové ligy. Pro odřeknutí účasti SŠLCH U Hradiska Olomouc održel futsalový výběr školy Bohemia divokou kartu a dostal možnost utkat se v Superfinále středoškolské futsalové ligy o titul Mistra ČR středních škol ve futsalu. Město Chrudim na profesionální scéně hrdě reprezentuje ERA-PACK Chrudim, o čemž svědčí řada ligových titulů. Dnešním dnem se k hrdým reprezentantům města Chrudim zařadili i žáci pedagogického lycea SŠ Bohemia Chrudim.

V nedalekém Žďáru nad Sázavou bylo první překážkou Gymnázium Nad Štolou Praha. Semifinálové utkání "Bohemáci" zvládli vyhrát poměrem 3:2 zásluhou střelců Václava Nykodýma, Vojtěcha Novotného a Filipa Moce. Do finálové utkání nastoupili "Bohemáci" proti SPŠ Stavební České Budějovice. Utkání bylo velice vyrovnané a "Bohemáci" tahali za kratší konec. Díky Davidu Bauerovi a Patriku Skohoutilovi se podařilo srovnat na 2:2. Utkání jako na houpačce bylo vyrovnané ještě minutu před koncem. Jak už to ale bývá, nejdůležitější životní rozhodnutí jsou často dílem jediného okamžiku. Ten okamžik nastal minutu a 55 vteřin před koncem utkání, kdy brankář Martin Loukota vykopl míč přes celé hřiště přímo do sítě soupeře. Pohádka byla na světě, protože soupeři se vyrovnat nepodařilo. Se sirénou vypukla na “bohemácké" střídačce čistá euforie. Titul mistrů ČR středních škol ve futsale putuje do Chrudimi.

Parta žáků pod vedení zkušeného trenéra Luboše Pavlíka se postarala o historický úspěch. Ovoce evidentně nese i fakt, že škola úzce spolupracuje s fotbalovým klubem MFK Chrudim, kde mnoho hráčů hraje v mládežnických i mužských kategoriích.

Patrik Skohoutil byl dokonce vyhlášen nejlepším hráčem finálového turnaje. Heslo "Kdo nebojuje, nevítězí!" je více než výstižné a dokazuje, že s podporou správných spoluhráčů, kteří táhnou za jeden provaz, můžete dosáhnout čehokoli.

Sestava: Loukota Martin - Bauer David, Holubec Jakub, Nykodým Václav, Skohoutil Patrik, Straka Jaroslav, Novotný Vojtěch, Moc Filip, Dalecký Radek, Bobek Matyáš, Wirkner Dominik, Chromý Tomáš

Trenér: Luboš Pavlík

Lukáš Budínský

28. 3. 2023

Tejpovací kurz

Ve dnech 22. a 23. 3. 2023 proběhl na naší škole tejpovací kurz. Účastnilo se ho 14 žáků a 2 zaměstnanci školy. Účastníci se první den kurzu naučili ošetřit kotník, koleno a svalová zranění na nohách. Na závěr prvního dne přišla na řadu také záda, konkrétně bederní páteř. Druhý den kurz opět začal ve tři hodiny odpoledne, kdy se pilně pokračovalo v tejpování. Tentokrát šlo o bederní a krční páteř, ramena, ruce. Děvčata se navíc naučila efektivně ošetřit břišní oblast. Na závěr kurzu všichni účastníci dostali osvědčení o absolvování kurzu a domů si každý odnesl jeden tejp k procvičování.

Dita Dvořáková

23. 3. 2023

Finále Středoškolské futsalové liga – skupina VÝCHOD

Dne 23. 3. 2023 se naši žáci sportovního lycea zúčastnili konferenčního finále středoškolské futsalové ligy v Rousínově. Náš výběr se utkal s těmito výběry škol SŠLCh U Hradiska Olomouc, SPŠ stavební Č. Budějovice, GJŠ Zlín. 

Do prvního utkání chlapci nastoupili proti Českým Budějovicím. Vyrovnané utkání bohužel chlapci prohráli 2:4. Druhé utkání čekala náš výběr Olomouc. Chlapci nezachytili začátek utkání a v poločase prohrávali 1:5. Utkání chlapci prohráli a dle jejich vlastních slov si připadali jako na kolotoči. V posledním utkání chlapce čekal Zlín. Toto utkání našim chlapcům vyšlo a zvítězili v něm 11:2.

V konečném výsledku se naši chlapci umístili na 6.–7. místě v celé České republice. Gratulujeme!!!

Sestava: David Sokol, Martin Loukota, David Bauer, David Špaček, Tomáš Chromý, Dominik Wirkner, Denis Čada, Radek Dalecký, Václav Nykodým, Patrik Skohoutil, Jakub Holubec, Matyáš Bobek, Jaroslav Straka a Filip Moc
Lodivod: Luboš Pavlík

20. 3. 2023

Animační program Harrachov – praxe

V březnu odjely naše žákyně prvního ročníku na praxi do Harrachova. Ve škole si udělaly animátorský kurz a hned se objevila možnost uplatnění certifikátu.

"Byla to skvělá příležitost na nabrání nových zkušeností, poznat nové lidi a vyzkoušet si vést a organizovat program dětem. Naučilo nás to více komunikovat s lidmi a tolik se nebát mluvit na podiu s mikrofonem. Otevřelo nám to možnosti i do budoucnosti a máme teď šanci se dostat někam dál a dělat co nás baví. Takže bychom tuto zkušenost hodnotily velice pozitivně".

Tereza Hanzlová a Monika Martínková 

23. 2. 2023

Středoškolská futsalová liga – postup do celorepublikového finále

Ve čtvrtek 23. 2. 2023 bojovali naši sportovci ve finále krajského kola Středoškolské futsalové ligy v České Třebové. Prvního soupeře SPOŠ Dvůr Králové nad Labem jsme porazili 9:3. Ve druhém utkání s SŠtd Gustava Habrmana Česká Třebová jsme těsně vyhráli 4:3. Postupujeme tak opět do celorepublikového finále – skupina VÝCHOD do Rousínova.

Děkuji všem sportovcům pod vedením pana učitele Luboše Pavlíka za reprezentaci školy a nasazení při zápasech.

Lukáš Budínský

22. 2. 2023

Lyžařský kurz – Krkonoše

V termínu od 12. 2. 2023 do 17. 2. 2023 se v Krkonoších na chatě Portášky konal lyžařský výcvikový kurz střední školy. Žáci a žákyně prvního ročníku "sportovního lycea" měli možnost zažít všechny rozmary horského počasí. Původně nepříznivá předpověď se postupně zlepšovala a během kurzu jsme několikrát zažili slunečné dny. Kromě sjezdového výcviku jsme absolvovali také běžecký výcvik na okruhu kolem Pěkkavčího vrchu. Fyzičku jsme utužovali při výstupech na Růžovou horu, odkud potom následoval sjezd na bobech zpět na chatu. Nasazení sportovců se mi velmi líbilo a jsem rád, že se celý pobyt obešel bez vážnějšího zranění. S žáky střední školy velmi dobře drželi tempo i žáci z naší základní školy, kteří měli výcvik ve stejném termínu. Za bezchybno organizaci děkuji vedoucímu kurzu Luboši Pavlíkovi a instruktorům Lukáši Budínskému, Tereze Máselníkové a Dominice Antolové.

Martin Slezáček

ředitel školy

6. 2. 2023

Prospěchové stipendium

Dne 2. 2. 2023 bylo uděleno prospěchové stipendium na druhé pololetí školního roku 2022/2023. Všichni žáci měli shodný prospěch 1.00. Seznam žáků, kterým bylo uděleno prospěchové stipendium:

  1. KRÁLOVÁ Eva   1. LA
  2. BRÁZDOVÁ Adéla   2. LH
  3. FEYFAROVÁ Veronika   2. LH
  4. NEJEPÍNSKÁ Nikola   2. LH
  5. REIMANNOVÁ Ema   2. LT

Všem žákům školy gratuluji a přeji hodně úspěchů při dalším studiu.

Martin Slezáček

ředitel školy

26. 1. 2023

Odpočinkový prostor pro žáky

Ve čtvrtek 26. 1. 2023 se otevřel nový odpočinkový prostor pro naše žáky. Místnost se nachází v podkroví střední školy (původně se jednalo o cvičný apartmán pro žáky Hotelnictví). Žákům je prostor k dispozici během volných hodin a přestávek. Žáci mohou relaxovat na sedacích pytlích, křeslech nebo pohovce. Kávovar a mikrovlnná trouba je samozřejmostí. Novinkou je WIFI připojení. Věřím, že nová místnost bude žákům dělat radost a zpříjemní jim čas mezi vyučovacími hodinami.

Martin Slezáček

ředitel školy

16. 1. 2023

Lyžařský kurz – Rakousko

Ve dnech 8. 1. až 13. 1. 2023 se uskutečnil historicky první zahraniční lyžařský kurz střední školy. Lyžařskou oblastí pro nás byly kopce Hauser Kaibling, Planai a Reiteralm nedaleko horského městečka Schladming. První dva dny nám počasí bohužel moc nepřálo, podmínky byly náročné a viditelnost mizivá. Naštěstí jsme si vše mohli vynahradit od třetího dne. Mraky se rozplynuly a měli jsme možnost kochat se výhledy na vrcholy Dachstein, Mitterspitz, Torstein nebo Hochkönig. Po výživném lyžování nás na ubytování čekala regenerace v sauně. Děkuji všem žákům za příkladnou reprezentaci školy a učitelům za skvělou organizaci družstev. Děkuji za skvělou organizaci a zajištění zájezdu panu Pavlu Juhászovi z JUHÁSZ Travel a.s.

Martin Slezáček

ředitel školy

 
Školy Bohemia Chrudim