Aktuality

 

15. 5. 2024

Výsledky přijímacího řízení

Pedagogické lyceum - Tělesná výchova a sport

Pedagogické lyceum - Humanitní studia

9. 5. 2024

Dny florbalu v České Třebové – mistři

Dne 9. května 2024 se naši chlapci již potřetí zúčastnili turnaje SŠ v rámci projektu Dny florbalu v České Třebové. V loňském roce se chlapcům povedlo vyhrát celý turnaj, což dávalo závazek obhajoby titulu. Ve skupině se chlapci utkali se SŠZ veterinární Lanškroun (výhra 4:0) a Žamberkem (remíza 3:3). Do čtvrtfinále jsme postoupili z 1. místa. V něm na chlapce čekal soupeř SOŠ a SOU Polička. Čtvrtfinále byla jednoznačná záležitost poměrem 10:1. V semifinále na chlapce čekala SOŠ a SOU cestovního ruchu Choceň s hráči, kteří florbal hrají za klub Orlickotřebovsko. Výhra 5:2 posunula naše chlapce do finále. V něm se proti nám postavilo Gymnázium Česká Třebová. Finále mělo vše. Vedení 6:2 nestačilo a soupeř dokázal srovnat na 6:6. Soupeř ovšem v posledních vteřinách udělal technický faul, za který se nařizovalo trestné střílení, které Vojta Novotný proměnil. Titul obhájen!!!!!

Sestava: Karlík - Meduna, Mošner, Látal, Špaček, Čada, Kerbler, Novotný

Lukáš Budínský

 

9. 5. 2024

Zájezd za památkami UNESCO

Výlet za památkami UNESCO se nám všem moc líbil. Cestou do Londýna jsme navštívili památky v Belgii (Bruggy, muzeum čokolády, muzeum hranolek). K večeru jsme přejeli hranice Francie, kde jsme přespali na hotelu F1. Brzy ráno jsme se vydali na trajekt, který nás dovezl až do Anglie. Prohlédli jsme si Dover Castle, nedaleké útesy a katedrálu v Canterbury. Večer jsme strávili u našich hostitelských rodin. Viděli jsme, jak žije taková typická anglická rodina a poznali jsme jejich návyky. Další den jsme se byli podívat na Stonehenge a Královské botanické zahrady. Poslední den jsme procházeli Londýnem. Viděli jsme Big Ben, London Eye a Buckinghamský palác. Byl to skvělý a nezapomenutelný výlet a zážitek.

Za skupinu cestovatelů Linda Leopoldová

8. 5. 2024

Pohár Josefa Masopusta – postup do dalšího kola ⚽️

V úterý 7. 5. 2024 naši chlapci absolvovali krajské finále Poháru Josefa Masopusta. V semifinále se utkali s VSŠ MO Moravská Třebová. Utkání naši chlapci zvládli poměrem 4:0. Hattrick vstřelil Jaroslav Straka a jednu branku přidal Patrik Skohoutil. Ve finálovém utkání čekala na chlapce SŠ stavební Vysoké Mýto. Utkání jedinou brankou rozhodl Tomáš Olšán. Postup je náš!!!

Lukáš Budínský

10. 4. 2024

Středoškolská futsalová liga – mistři republiky ⚽️

Středa 10. 4. 2024 se na škole Bohemia nesla ve znamení futsalu. Družstvo vedené lodivodem Lubošem Pavlíkem odcestovalo v ranních hodinách do Žďáru nad Sázavou na celorepublikové finále středoškolské futsalové ligy. Nedlouho po hráčích se na cestu vypravil i autobus plný fanoušků, kteří jeli naše chlapce podpořit při cestě za obhajobou titulu.

První utkání chlapci hráli proti pražské SSOŠ A SSOU BEAN. Utkání začali chlapci skvěle a ujali se vedení 2:0 po brankách Patrika Skohoutila a Dominika Rešetára. Hráčům pražského celku se podařilo srovnat na 2:2. Nicméně fanoušci hnali Bohemáky za vítězstvím. Po brankách Denise Čady a Jaroslava Straky bylo skóre 4:2, následnou střelu Vojty Bíška si srazil vlastní hráč do branky. Pražskému celku se už podařilo pouze zkorigovat na konečných 5:3. Tento výsledek posunul naše chlapce o zápas o titul.

Ve finálovém utkání se proti našim chlapcům postavil celek Gymnázia Čajkovského Olomouc. 

Chlapci do zápasu za bouřlivé podpory fanoušků vletěli jako uragán. Branky Jaroslava Straky a Dominika Rešetára znamenaly vedení 2:0. Olomouc snížila na 2:1, nicméně Dominik Rešetár opět vstřelil branku a dodal našemu celku potřebný klid. Olomouc začala hrát na riziko, z čehož vyplynul rychly kontr zakončený Jaroslavem Strakou. Parádní obstřel skončil v pravé šibenici olomoucké klece, pavučinky vymeteny. Olomouci se podařilo snížit na rozdíl dvou branek, ale víc už toho Olomouc nezvládla.

Historická obhajoba titulu mistrů ČR ve futsale středních škol byla na světě. Nutno podotknout, že obhájit titul se za dobu trvání turnaje jiné střední škole nepodařilo. Parta chlapců okolo lodivoda Luboše Pavlíka předvedla v obou utkáních dominantní a bojovné výkony, takže obhajoba je naprosto zasloužená. Sportovní hala Bouchalky se otřásala ve svých základech, když přes 50 fanoušků z řad studentů, učitelů a rodičů skandovali pokřik: MISTŘI, MISTŘI a HOŠI DĚKUJEM, HOŠI DĚKUJEM.

Sestava: Martin Loukota, Pavel Kolbaba, Filip Jelínek - Jaroslav Straka, Patrik Skohoutil, Denis Čada, Dominik Rešetár, Vojtěch Bíško, Šimon Meduna, Filip Moc, Pavel Fojtů, Radek Dalecký, Dominik Wirkner, Vojtěch Novotný

Lodivod: Luboš Pavlík

Lukáš Budínský

6. 3. 2024

Ocenění žáků chrudimských základních a středních škol

Ve středu 28. 2. 2024 proběhlo ve Fibichově sále Regionálního muzea slavnostní předání ocenění žákům chrudimských základních a středních škol. Mezi oceněnými byli také 3 naši žáci, kteří si z rukou pana starosty převzali cenu za své vynikající výsledky nejen ve škole, ale především za aktivity, kterým se věnují ve svém volném čase a reprezentují tak sebe, školu i celou Českou republiku.

Filip Kaločaj – Tancuje v MD Dance studiu Chrudim a vyučuje děti a juniorskou skupinu tanečníků. V roce 2023 se stal mistrem ČR v jazz dance a vicemistrem ČR v art dance.

Eliška Zemanová – Závodně se věnuje kickboxu, je držitelkou zlaté medaile z evropského šampionátu a světovou jedničkou. Za své úspěchy ve sportovním odvětví byla oceněna cenou Mladý talent Pardubického kraje 2023.

Nikol Králová – Aktivně se podílí na skautské činnosti v Chrudimi, kde vymýšlí program pro děti například v podobě putovních výletů a naučných stezek. České skauty v roce 2023 reprezentovala na Jamboree v Jižní Koreji.

Michaela Horníčková

foto Jindřich Balous
foto: Jindřich Balous

4. 3. 2024

Maturitní ples střední školy

V sobotu 24. 2. 2024 se v chrudimském Regionálním muzeu uskutečnil maturitní ples naší školy. Žáci tříd 4. LT a 4. LH se pod vedením třídních učitelů Luboše Pavlíka a Michaely Chvojkové postarali o parádní předtančení a program plný hudby, tance a zábavy v podobě fotokoutku a tomboly. Moderátorem plesu byl známý fotbalista Petr Švancara a celý večer hudebně doprovázel DJ Waltry. Teď už jen všem maturantům přejeme hodně sil u maturitní zkoušky a úspěšné složení přijímacích zkoušek na vysoké školy.

Michaela Horníčková

29. 2. 2024

Středoškolská futsalová liga – postup do dalšího kola ⚽️

Včera se naši chlapci zúčastnili dalšího kola futsalové ligy středních škol. V utkání s Českou Třebovou zvítězili poměrem 9:3 a Nový Bydžov si chlapci podali 5:2!

Postupujeme dále! Gratulujeme a děkujeme!

19. 2. 2024

Baristický kurz

Dva dny se naši žáci napříč ročníky seznamovali pod vedením profesionálního baristy Jiřího Čady z firmy Nestlé, jak připravit tu nejlepší kávu. Celou školu provonělo espresso i cappuccino a žáci si vyzkoušeli také techniku Latte art. Po absolvování baristického kurzu získali účastníci certifikát, který potvrzuje jejich dovednosti a znalosti v oblasti přípravy kávy. Aneb odteď razíme heslo „Káva se nevaří, káva se připravuje!“

Michaela Horníčková

19. 2. 2024

Lyžařský kurz Krkonoše

V termínu od 11. 2. 2024 do 16. 2. 2024 se konal lyžařský výcvik žáků střední školy v Krkonoších na chatě Portášky. Sněhové podmínky nám bohužel moc nepřály, přesto jsme každý den lyžovali na sjezdovkách v Peci pod Sněžkou. Některá odpoledne jsme věnovali také běžeckému lyžování na okruhu kolem Pěnkavčího vrchu. Večerní program se nesl v duchu teoretických přednášek (bezpečnost v horách, historie lyžařského sportu, přehled lyžařské výzbroje a výstroje) a regenerace. Kromě fyzických výkonů žáci prvního ročníku zapracovali také na utužení vztahů ve třídním kolektivu. Děkuji všem vyučujícím, kteří se podíleli na přípravě kurzu (vedoucí kurzu pan učitel Pavlík).

Martin Slezáček

17. 1. 2024

Středoškolská futsalová liga – postup do dalšího kola ⚽️

Dne 17.1. proběhlo další kolo Středoškolské futsalové ligy. Chlapci se utkali s celky Educa Pardubice (výhra 2:0), SPŠ a VOŠ Pardubice (2:2) a SPŠ Chrudim (výhra 1:0). Výsledkem je postup našeho družstva do další části Středoškolské futsalové ligy.

Sestava: Loukota, Kolbaba - Skohoutil, Čada, Moc, Wirkner, Bíško, Rešetár, Látal, Dalecký 

Lukáš Budínský

17. 1. 2024

Subterra Cup – krajské kolo

Dne 17. 1. se naši žáci zúčastnili krajského kola florbalového Subterra Cupu v Pardubicích. Oslabená sestava se v rámci skupiny utkala s celky Gymnázia Dašická Pardubice (výhra 5:2) a SŠS Vysoké Mýto (výhra 3:0). Ze skupiny chlapci postoupili rovnou do semifinále, ve kterém je čekal celek SŠ automobilní Holice. Semifinále bylo velké drama. Chlapci prohrávali 0:2, ale během jedné minuty se jim podařilo utkání vyrovnat. Další dvě branky vstřelili chlapci v následujících dvou minutách a vítězství 4:2 bylo na světě. Do finálového zápasu proti chlapcům nastoupil opět celek Gymnázia Dašická Pardubice. Ve finálovém zápase se na chlapcích projevil fakt, že turnaj odehráli pouze v 6 hráčích do pole. Únava a odklon štěstí nakonec znamenal prohru 0:2. Druhé místo v Pardubickém kraji Subterra Cupu je skvělý výsledek.

Sestava: Karlík - Mošner, Meduna, Novotný, Špaček, Straka, Kerbler

Lukáš Budínský

12. 1. 2024

Lyžařský kurz – Rakousko

V termínu 7. 1. 2024 – 12. 1. 2024 se konal druhý ročník výběrového lyžařského kurzu v Rakousku. Moderní lyžařské středisko ve Schladmingu nás tentokrát přivítalo luxusním počasím, které trvalo téměř celý pobyt. Během týdne jsme lyžovali ve střediscích Planai, Hauser Kaibling i Reiteralm. 

Martin Slezáček

21. 12. 2023

Vánoční besídka střední školy

Dne 21. 12. 2023 se v sále Gymnázia Josefa Ressela uskutečnila tradiční vánoční besídka, kterou zorganizovala třída 3. LH. Besídkou nás provázela taneční a pěvecká představení každé třídy a také různé pohybové a vědomostní soutěže. Porota vyhlásila za nejlepší představení třídy 4. LH (Důchodci v akci), 2. LB (Chipmunkové) a 1. LT (World cup team). Tato událost byla krásným zakončením letošního roku a chtěli bychom popřát vám všem všechno nejlepší do roku 2024.

Monika Doudová

20. 12. 2023

3. místo na Českém poháru – Kristýna Štefcová (absolventka školy)

Naše absolventka Kristýna Štefcová, hrající momentálně extraligu stolního tenisu za MSK Břeclav, získala bronz v Českém poháru. Hráčky podaly dobrý týmový výkon a vítězství, byť překvapivé, je velmi zasloužené. Nyní se již hráčky těší na klidné prožití vánočních svátků, kde budou mít možnost si trochu odpočinout po náročné sezóně. Na záznam utkání se můžete podívat na tomto odkazu. Naší absolventce gratuluji ke skvělému výkonu a přeji mnoho úspěchů v nadcházející sezóně. Mám radost, že se našim absolventům ve sportovním světě daří.

Martin Slezáček

19. 12. 2023

Winter classic – fotbalový turnaj střední školy ⚽️

V úterý 19. 12. 2023 vyběhla na zmrzlý umělý trávník hřiště MFK Chrudim družstva žáků střední školy Bohemia. Tradiční vánoční fotbalový turnaj se kvůli absenci sportovní haly musel konat pod širým nebem. Mrazivé ráno zredukovalo počet diváků, což byla velká škoda. Některé zápasy totiž měly vysokou úroveň. Ozdobou turnaje byl tým absolventů sportovního lycea pod vedením zkušeného Martina Kosaře, absolventa a mnohaletého zaměstance naší školy. Velmi oceňuji zapojení žákyně prvního ročníku Terezy Kožíškové do sestavy. Z vítězství se nakonec radoval tým absolventů, na druhém místě skončil tým čtvrtého ročníku a na třetím místě tým druhého ročníku. Děkuji za perfektní organizaci Luboši Pavlíkovi.

Martin Slezáček

14. 12. 2023

Zimní den tvořivosti

Ve středu 13. 12. se žáci tříd 2. LA a 2. LB zúčastnili zimního dne tvořivosti. Hlavní úkol zněl: zimní a vánoční výzdoba školy. Na stanovištích tentokrát byla výroba adventního věnce, vánoční svícny, sněhuláci a výroba ozdob na schodiště. Jedním ze stanovišť byla také výroba anděla, čímž se naše škola zapojila do akce Andělská Chrudim

Žáci se práce zhostili velmi dobře a postarali se tak o nádhernou zimní výzdobu celé budovy. 

Děkujeme!☃️

Barbora Andrejová, Tereza Pavlasová

13. 12. 2023

Středoškolský florbalový turnaj – postup do dalšího kola 

Ve středu 13. 12. 2023 se naše florbalové družstvo zúčastnilo turnaje středních škol ve Slatiňanech. Ve skupině chlapci narazili na družstva Gymnázia Skuteč (3:2) a Integrované školy Chrudim (4:3). V semifinále si chlapci poradili s družstvem GJR Chrudim poměrem 3:0. Ve finále čekalo naše chlapce družstvo Gymnázia Skuteč. Vyrovnaný zápas skončil po základní hrací době 3:3. Na řadu přišly samostatné nájezdy. Naši chlapci se ze tří pokusů prosadili dvakrát, soupeř pouze jednou. Chlapci postupují do krajského kola florbalu středních škol.

Sestava: Karlík Šimon - Dalecký Radek, Moc Filip, Straka Jaroslav, Skohoutil Patrik, Čada Denis, Mošner Jan, Špaček David, Meduna Šimon, Novotný Vojtěch, Kerbler Aleš 

Lukáš Budínský

7. 12. 2023

Mladý talent Pardubického kraje 2023 – Eliška Zemanová 

Ve středu 6. 12. 2023 byla oceněna žákyně třetího ročníku Eliška Zemanová za své úspěchy ve sportovním odvětví. Elišce velmi gratuluji a přeji hodně dalších úspěchů nejen na sportovní půdě.

Martin Slezáček

5. 12. 2023

Středoškolská futsalová liga – postup do dalšího kola ⚽️

V úterý 5. 12. 2023 se naši žáci postavili futsalovým celkům z Chrudimi, Chotěboře a Havlíčkova Brodu. Z této skupiny postupujeme do dalšího kola ze druhého místa.

4. 12. 2023

Subterra Cup – postup do krajského kola 

Ve čtvrtek 30. 11. 2023 se naši žáci zúčastnili okresního kola florbalového turnaje Subterra Cup ve Skutči. V cestě za postupem čekaly náš výběr týmy Gymnázia Skuteč, GJR Chrudim, SZŠ Chrudim a SPŠ Chrudim. S Gymnáziem Skuteč skončil první zápas remízou. Zbylá utkání po dramatickém průběhu chlapci dokázali vyhrát, což jim dávalo naději na postup. O tom však rozhodl až poslední zápas mezi oběma gymnázii. Když GJR Chrudim porazilo Gymnázium Skuteč, bylo jasné, že postup je náš. Postup do krajského kola byl výsledkem skvělého týmového výkonu.

Sestava: Karlík Šimon - Skohoutil Patrik, Straka Jaroslav, Moc Filip, Jelínek Filip, Látal Jakub, Meduna Šimon, Mošner Jan, Špaček David

Lukáš Budínský

16. 11. 2023

Přijímací zkoušky na střední školy – podpůrné webové stránky 

Na webových stránkách naleznete informace týkající se novely školského zákona, která by měla platit od 1. ledna 2024. Stránky budou průběžně aktualizovány a doplňovány.

10. 11. 2023

Středoškolská futsalová liga – postup do dalšího kola ⚽️

Dne 10. 11. 2023 se naši žáci zúčastnili okresního kola Středoškolské futsalové ligy. V cestě za postupem jim stály týmy SPŠ Chrudim (6:4), SOŠ a SOU Technické Třemošnice (6:5) a GJR Chrudim (13:3). Chlapci ovládli všechna tři utkání a zaslouženě postoupili do dalšího kola.

Lukáš Budínský

9. 11. 2023

Podzimní den tvořivosti 

Ve středu 8. 11. 2023 se žáci 2. LA a 2. LB zúčastnili podzimního dne tvořivosti. Pro žáky bylo připraveno pět stanovišť: dlabání dýní, vyrábění létajícího ducha, výroba podzimních věnců, výroba svícnů a výroba látkových dýní. Nedílnou součástí celého dne bylo natočení videa, které vás provede proměnou školy. Výherní video bude zveřejněno na Instagramu školy. Žáci se úkolů zhostili velmi dobře a na výsledné práci se tak jejich píle podepsala! Žáci svými výrobky přispěli k výzdobě budovy střední školy.

Barbora Andrejová a Tereza Pavlasová

6. 11. 2023

Ředitelské volno – pátek 22. 12. 2023 

V pátek 22. 12. 2023 bude celá škola uzavřena. Na tento den je stanoveno ředitelské volno.

2. 11. 2023

Pygmalion 

Dne 1. 11. 2023 se třetí ročníky zúčastnily divadelního představení Pygmalion od G. B. Shawa ve Východočeském divadle Pardubice. Na co lákal program? Na brilantní komedii v ORIGINÁLE s hořkým podtextem o střetu světa ulice a světa smetánky. Režie P. Stebbings a Ch. Flint. TNT Theatre Britain.

Ilona Kučerová

25. 10. 2023

Bohémské hry 

Bohémské hry jsou událostí, kterou žáci i učitelé očekávají s nadšením. Tato sportovní akce slouží nejen k fyzické aktivitě, ale také k budování komunity a spoluúčasti mezi žáky. Žáci se zapojují do různých disciplín (sportovní, kreativní, gastronomické), které nejenže podporují zdravý životní styl, ale také vytvářejí silné vazby mezi spolužáky. Na Bohemských hrách jde o více, než jen o vítězství. Jde o sdílení radosti ze sportu a týmového ducha. Velký dík za organizaci patří třídě 3. LT pod vedením pana učitele Lukáše Budínského. Odkaz na kompletní fotogalerii od Vojty Novotného.

Martin Slezáček

18. 10. 2023

Pardubická filharmonie

V pondělí 16. října se žáci 1. LH, 2. LA a 2. LB zúčastnili exkurze na generální zkoušku Pardubické filharmonie, která se uskutečnila v Sukově síni v Pardubicích. Během hodiny jsme si užili nejen krásnou podívanou, ale především poslech. Žáci tak mohli pozorovat soustředěnou práci jednotlivých hudebníků či dirigenta, kdy všichni úzce spolupracovali i s ředitelem filharmonie.

Barbora Andrejová

12. 10. 2023

Knoflíkový týden 

Ve dnech 10. a 12. října se naši žáci 1. ročníků zapojili do charitativní sbírky pro Centrum J. J. Pestalozziho v Chrudimi v rámci tzv. Knoflíkového týdne.

Ilona Kučerová

12. 10. 2023

Region, ve kterém žiji 

Žáci druhých ročníků se ve středu 4. 10. 2023 v rámci projektu s názvem „Region, ve kterém žiji“, vydali na pěší poznávací výlet v blízkém okolí Chrudimi. Celá skupina začala svůj výlet v Chrasti, kde na náměstí bylo první stanoviště. Každý tým dostal do rukou vytištěné zajímavosti o místech, které cestou navštívíme, a měl za úkol vyplnit křížovku. Na druhém stanovišti u Horeckého rybníka pracovaly děti s mapou, procvičily si orientaci v mapě a zkusily si také zjistit GPS souřadnice daného místa. Cesta pokračovala směrem k Podskále, avšak ještě než k ní celá skupina dorazila, čekalo jednotlivé týmy ještě plnění dalších úkolů, například orientace v přírodě pomocí azimutu či stanovení stáří stromu. Většina týmů si s úkoly hravě poradila, v případě, že se nějakému týmu příliš nedařilo, paní učitelky ochotně poradily. Výlet měl svůj cíl na autobusové zastávce v obci Vrbatův Kostelec, odkud jsme se všichni autobusovým spojem vrátili zpět do Chrudimi.

Dita Dvořáková

11. 10. 2023

Pohár Josefa Masopusta – postup do dalšího kola ⚽️

Ve středu 11. 10. 2023 se konal tradiční středoškolský pohár ve fotbale. Turnaje se zúčastnilo 7 mužstev středních škol z Chrudimi a Hlinska. Naše družstvo se ve skupině utkalo s celky "Integrovky" (5:0), "Strojárny" (0:0, pen. 4:3) a Gymnázia Hlinsko (4:0). Ve finále čekal naše borce výběr Obchodní akademie Chrudim. Finále rozhodl střelou z pokutového kopu Patrik Skohoutil. 

Chlapci postupují do dalšího kola!!!!!

Sestava: Loukota, Kolbaba - Mošner, Látal, Rešetár, Kašpar, Meduna, Skohoutil. Straka, Moc, Dalecký, Fojtů, Bíško, Čada, Wirkner, Novotný

Trenér: Luboš Pavlík

Lukáš Budínský

2. 10. 2023

Středoškolský atletický pohár – krajské finále 

Ve středu 27. 9. 2023 se konalo krajské finále Středoškolského atletického poháru. Tohoto kola se zúčastnilo 8 družstev středních škol z Pardubického kraje. Konkurence byla mnohonásobně vyšší než v kole okresním. Dívky se nakonec umístily na šestém místě. Chlapci se probojovali "na bednu" a brali v konečném pořadí třetí místo. 

Dívky: Vašíčková Natálie, Zemanová Eliška, Kučerová Ellen, Fackenbergová Eliška, Hrdá Bára, Rojková Aneta, Milatová Veronika, Lipertová Kateřina, Adamcová Nikola, Kožíšková Tereza, Mocová Nela a Rešetárová Tereza

Chlapci: Dalecký Radek, Straka Jaroslav, Skohoutil Patrik, Čada Denis, Wirkner Dominik, Mošner Jan, Meduna Šimon, Rešetár Dominik, Nyč Filip, Jonáš Patrik

Lukáš Budínský

21. 9. 2023

Skautské Jamboree – Jižní Korea 

Jamboree se pořádá jednou za čtyři roky a každý skaut se může účastnit pouze jednou. Letošní Jamboree se konalo v Jižní Koreji a bylo zde přes 48 000 účastníků. Konalo se od 1. 8. do 12. 8. 2023. Bohužel ale bylo v půlce přerušeno kvůli tajfunu, který mířil na naše tábořiště. Celá výprava byla evakuována do Soulu na vojenskou akademii, kde se o nás skvěle starali a zařizovali program po zbytek pobytu. I přes přerušení se konal closing ceremony na Soulském stadionu, kde vystoupilo i 18 K-pop kapel.

Nikol Králová (žákyně 2. ročníku)

21. 9. 2023

Středoškolský atletický pohár – postup do krajského kola 

Ve středu 20. 9. se konalo okresní kolo Středoškolského atletického poháru. Naši školu reprezentovala družstva chlapců i dívek. Chlapci závodili v disciplínách: běh 60 m, běh 400 m, běh 1500 m, skok do dálky, vrh koulí, skok do výšky a štafeta 4x200 m. Dívky závodily v disciplínách: běh 60 m, běh 400 m, běh 1500 m, skok do dálky, vrh koulí, skok do výšky a štafeta 4x200 m. Chlapci v konečném součtu naprosto ovládli svoji kategorii a do krajského kola postupují z 1. místa. Děvčata se sklonila pouze před výběrem GJR Chrudim a postoupila z 2. místa do krajského kola. Krajské kolo se koná 27. 9. 2023. 

Lukáš Budínský

20. 9. 2023

Adaptační kurz – 1. LT + 1. LH 

Ve dnech 13. 9. – 15. 9. 2023 se žáci tříd 1. LT a 1. LH zúčastnili adaptačního kurzu v zeleném areálu Kempy Seč pod vedením svých třídních učitelek Mgr. Jitky Boháčové a Mgr. Ilony Kučerové a vyučujících Mgr. Moniky Doudové a Mgr. Petry Šišánové. Žáci byli ubytováni v zrekonstruovaných kanadských srubech, zajištěnou měli plnou penzi včetně celodenního pitného režimu. Bylo možné využít srub se společenskou místností a sportoviště v areálu. Program adaptačního kurzu byl sestaven tak, aby se žáci lépe navzájem poznali, stmelili se, naučili se spolupracovat a měli společné prožitky. Kromě míčových her a pěších výletů na hrad Oheb a židovský hřbitov byly zařazeny také aktivity podporující kladné sebepojetí, sebepoznání, posilující schopnost koncentrace, kreativity a dobré komunikace. K dosažení těchto cílů využili vyučující metody zážitkové pedagogiky. Mezi jednotlivými bloky měli žáci volný čas.

Jitka Boháčová, Ilona Kučerová

19. 9. 2023

Animační program – Valentýna Fadrná 

Jak se v létě naskytla další příležitost, tak jsem se s kamarádkou ze školy vydala opět animovat. Tentokrát do kempu Oase Praha. I tady byly moc fajn děti. Většinou jsme na děti mluvily anglicky, protože tu nejčastěji byly děti z Německa, Holandska, Norska, Nizozemska. Takže jsme měly i takovou menší praxi v angličtině. 

Měly jsme rozmanitý program. Každý den nás čekaly různé aktivity. Dokonce na programu byly i jízdy na koních. I já jsem se po několika letech odhodlala se opět vyhoupnout do sedla. 

Bohužel i tento animační týden musel skončit. S dětmi jsme se večer, kdy jsme odjížděly, rozloučily táborákem, opékáním marshmallow a hrami.

Valentýna Fadrná

29. 8. 2023

Organizace školního roku 2023/2024 

Začátek školního roku se pomalu blíží!

– Více informací obdržíte od třídních učitelů do e-mailu.

– 1. ročníky - adaptační kurz 13.-15. 9. 2023 Seč, více informací obdržíte.

– 1. ročníky - každý žák si musí pořídit čip pro vstup a do jídelny (100 Kč)

– Přihláška ke stravě - musí vyplnit každý žák pro nový školní rok, který se bude stravovat ve školní jídelně.

– 1. ročníky - kdo vyplní přihlášku ke stravě dostane přihlašovací údaje k registraci do e-jídelníčku v kanceláři školy (první dny ve škole).

– Jídelní lístek je již zveřejněn, kdo má registraci již může provést objednávky www.e-jidelnicek.cz

– 1. ročníky - nejlépe si poprvé dobít kredit hotově při registraci v kanceláři školy. Cena oběda je Kč 41 Kč. Výše kreditu pro dobití je libovolná, případný zůstatek zůstává do dalšího měsíce.

 mobil +420 733 712 599 

e-mail  stredniskola@bohemia.chrudim.cz

adresa Víta Nejedlého 482, 537 01 Chrudim